2010-04-15 18:02

LŠL finaliniai mačai

Balandžio 10-11 dienomis vyko finaliniai LŠL mačai. 
Aukščiausioje lygoje po atkaklios kovos, tik pagal papildomus rodiklius nugalėjo Kauno Margirio Pirmoji komanda. Komandų prizininkių trejetukas:
1. "Margiris-1" (Kaunas)
2. "Panevėžys"
3. "Bokštas-1" (Plungė)
Aukščiausios lygos rezultatai.

Pirmojoje lygoje dėl prizinės vietos kovojo Pirmoji Klaipėdos komanda ("Bokštas") vadovaujama Vytauto Vaitonio. Paskutinius du mačus mūsų ekipa privalėjo žaisti susilpnintos sudėties ko pasekoje liko garbingoje trečioje vietoje. Šį sezoną komanda sugebėjo prieiti Aukščiausiosios lygos vartus. Kauno ir Marijampolės komandoms pasisekė labiau. Pirmieji jau pateko, o antrieji kovos pereinamąjį mačą dėl patekimo į Aukščiausiąją lygą. 
Pirmosios lygos prizininkai:
1. "AG" (Kaunas)
2. "Marijampolė"
3. "Bokštas" (Klaipėda)
Pirmosios lygos rezultatai.


(Iš kairės į dešinę: V. Povilavičius, G. Barščiauskas, V. Vaitonis, D. Januševičiūtė)

Sveikiname komandą ir tikimės, jog kitais metais vartai jau bus atidaryti!

2010-04-10 18:24

Šachas skulptūrų parke

Balandžio 10 dieną vykusio renginio metu buvo galima padaryti mankštą su Wing Tsun Kungfu instruktorium Tadu. Tėvelių vaikai galėjo žaidimo aikštelėje linksmintis drauge su "Bulidu" klounais, o šachmatų mėgėjai išmėginti savo jėgas net dvejose skirtingose renginio dalyse. Buvo žaidžiamas žaibo turnyras ir tuo pat metu Aleksandras Džikia lošė simultaną su visais norinčiais skulptūrų parke. Per turnyrą neišvengta kuriozų, kaip kad 20 dalyvių lošė 7 turus ratų sistema.

Turnyro rezultatai paaiškėjo maždaug po valandos. Tačiau net ir tokių keistų burtų dėka buvo išaiškinti turnyro prizininkai: 1. Katalov Andrej; 2. Žąsytis Žilvinas; Jevgenij Kosikov.

(turnyro nugalėtojas A. Katalov) 

(A. Džikia simultano metu)

Simultano metu sužaidęs 25 partijas, tik penkiose iš jų Aleksandras buvo priverstas siūlyti lygias, dėl laiko stokos, o visose kitose šventė pergales. Pasibaigus turnyrui, vyko gyvųjų šachmatų kompozicija-partija. Buvo žaidžiama neįprasto dydžio šachmatais, o kai kurias figūras vaidino gyvi personažai. Baltųjų kariaunai vadovavo karalaitė, patarinėjama ŠSK "Bokštas" prezidento, o jų priešininkų kariuomenę valdė simultano metu apšilęs Aleksandras. Negyvas figūras išraiškingai kilnojo karalaitės padėjėjai. Partijai įsibėgėjus, baltųjų žirgo auka apnuogino karalių, ko pasekoje po dramatiškos kovos ir abipusių klaidų partija baigėsi amžinu šachu.

Dėkojame šventės iniciatoriams - J.L.Vynerio labdaros ir paramos fondui, bei  Mažosios Lietuvos istorijos muziejui, bei visiems dalyviams prisidėjusiems prie šio renginio.

Nuotraukos iš šventės.
Filmuota medžiaga apie šventę. ("Vakarų ekspresas" - Eimantas Chachlovas)

2010-04-08 14:44

Kviečiame šachmatų mėgėjus išmėginti savo jėgas "Skulptūrų parko" erdvėje

Balandžio 10 d. kviečiame visus norinčius sudalyvauti nemokamame šachmatų turnyre "Šachas Skulptūrų parke" arba išnaudoti galimybę sužaisti simultano partiją su vienu iš renginio svečių.  Pasibaigus turnyrui, vyks  teatralizuota akcija "Gyvieji šachmatai", susirinkusieji bus vaišinami karšta arbata.  

Renginys atsižvelgiant į oro sąlygas truks apie 1 valandą. Renginio pradžia 11:00.
Daugiau informacijos apie renginį galima rasti varžybų nuostatuose.

Varžybų nuostatai.

2010-04-08 13:31

Žaibo XII etapas ir apdovanojimai

Balandžio 7 d. pasibaigė  XII Žaibo etapas ir tuo pačiu pats Žaibo maratonas. Dėl pirmosios vietos bendroje įskaitoje kovoti jau buvo beprasmiška, ją iš anksto užsitikrinęs Aleksandras Džikia. Antroje vietoje laikėsi Dmitrijus Mironovič, kurį persekiojo Žilvinas Žąsytis . Pastarasis sugebėjo paskutiniame etape laimėti pirmąją vietą ir taip bendroje įskaitoje liko antras, o Dmitrijus trečias.


Iki 14 metų amžiaus grupėje neįveikiamas buvo Gvidas Jakavonis užėmęs pirmą vietą. Antrą vietą iškovojo Mykolas Šuliakovskij. Trečias liko Tomas Barista. 

(Iš kairės pusės: pirma eilė - Mykolas, Gvidas Tomas; antra eilė - Aleksandras, Dmitrij, Žilvinas)

Sveikinimai nugalėtojams!
Etapų statistika.

2010-04-04 12:38

"Bokšto taurė" kviečia į varžybas

Balandžio 17 dieną 10:00 val. startuoja "Bokšto taurė". Bus kovojama dėl ŠSK "Bokštas" taurės ir  3 kelialapių į kitų metų Klaipėdos miesto finalą.

Varžybose būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos varžybų nuostatuose.

2010-04-02 15:39

Mokinių iki 12 metų turnyras

Balandžio 1-2 vyko mokinių iki 12 metų turnyras. Turnyre dalyvavo 33 mokiniai ir varžėsi 3 grupėse: bendroje, vaikų iki 8 metų amžiaus ir mergaičių.


Mergaičių grupėje:                  iki 8 metų:                           Bendroje grupėje:
1. Marija Šibajeva                   1. Nikita Pavliukovec            1. Aleksandras Inčiūra                  
2. Jekaterina Pavliukovec        2. Oleg Zinovjev                  2. Timofėj Tiapšev
3. Anastasija Djakova             3. Artemij Sancevič              3. Roman Zolotov

2010-04-01 15:15

Šachmatų klubo pirkiniai ir planai.

ŠSK "Bokštas" įsigijo 15 naujų  šachmatų komplektų. Kitas pirkinys planuojamas būti "Pajūrio" pagrindinės mokyklos sporto salė.

2010-03-31 22:11

BM10, BM12, BM14 čempionatas Druskininkuose

Kovo 25-30 dienomis Lietuvos vaikų ir jaunučių čempionatas vyko Druskininkuose. 
Kaip taisyklė mergaičių 12 ir 14 amžiaus grupėje Klaipėda atstovų neturėjo. Mergaičių iki 10 metų amžiaus grupėje dalyvavo Enrika Jakavonytė ir Marija Šibajeva (pastarajai tai kontrolinės varžybos prieš numatomą G8 čempionatą Palangoje). Abiejų žaidėjų žaidimas išsiskyrė nepastovumu, ypatingai permainingai vyko tarpusavio klaipėdiečių partija, kurią laimėjo didesnę patirtį sukaupusį žaidėja. Bendroje įskaitoje Enrika liko 14, o Marija 21 iš 26 dalyvių.
Berniukų iki 10 metų dalyvavo net penki auklėtiniai: Aleksandras Inčiūra, Ugnius Viskontas, Vladislav Karnešov, Kiril Garifulin ir Kristoferis Solovjov. 
Puikiai pasirodė šiose varžybose jaunasis Aleksandras, surinkęs 6 taškus iš 9 ir užėmęs 13 vietą iš 65 dalyvių. Aleksandro darbštumas treniruočių metu galėtų būti puikus pavyzdys ir gerokai vyresniems jo oponentams. 
Maloniai nustebino Ugniaus pasirodymas - vos pusmetį lankantis treniruotes jis sugebėjo aplenkti  beveik pusę gerokai daugiau patirties turinčių varžovų. 
Neatpažįstamai blankiai atrodė Vladislavo ir Kirilo žaidimas, kurie atitinkamai užėmė 44 ir 48 vietas iš 65 dalyvių. Neišsipildė prognozės - iš šių dviejų auklėtinių treneriai tikėjosi geriausių rezultatų dešimtmečių grupėje iš visos delegacijos.
Ko gero skaudžiausią patirtį parsivežusiam iš varžybų Kristoferiui tai buvo pirmos varžybos ir todėl jo rezultatai per daug nesureikšminami.

B12 grupėje gerai pasirodė Gvidas Jakavonis. Smagu stebėti jaunojo šachmatininko tobulėjimą, ne be reikalo šio sportininko pasirodymui prognozės buvo pačios optimistiškiausios. Gvidas užėmė 10 vietą iš 36 dalyvių. 

B14 grupėje Mykolas Šuliakovskij užėmė 24 vietą iš 39 dalyvių ir įrodė gali kovoti ir dėl aukštesnių rezultatų. 

 

2010-03-31 21:31

BM16, BM18 čempionatas Panevėžyje

Kovo 10-13 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos šachmatų čempionatas jaunių (iki 18 metų) ir jaunučių (iki 16) amžiaus grupėse.
Klaipėdą šiais metais atstovavo: Ksenija Černavina, Aleksandras Džikia, Dmitrij Mironovič, Žilvinas Žąsytis, bei Enrika ir Gvidas Jakavoniai (pastariesiems tai buvo kontrolinės varžybos prieš savo amžiaus čempionatus).
Geriausiai iš mūsiškių pasirodė Ksenija, kuri savo amžiaus grupėje (G18) liko ketvirta su 4 taškais iš 9 galimų. Ir nors pati šachmatininkė savo rezultatu liko patenkinta, pasak trenerio, sužaidus sėkmingiau pirmąją dalį turnyro buvo galima tikėtis geresnių rezultatų.
Aleksandras surinko 3,5 taško iš 9 galimų ir užėmė 10 vietą iš 15 dalyvių. Geriausiai sulošta partija neliko nepastebėta ir turnyro nugalėtojo V. Šetkausko. Jau pirmajame rate po itin atkaklios kovos ceitnote padaręs grubią klaidą Aleksandras turėjo pripažinti varžovo pergalę. Šią partiją galima pažiūrėti šioje nuorodoje. Ko gero po šio "smūgio" Aleksandras nerado savojo žaidimo iki pat varžybų pabaigos.
Dmitrijus, Žilvinas ir Gvidas dalyvavo "mirtininkų" grupėje, kur dalyvių skaičius viršijo pusšimtį ir prognozės nebuvo tokios optimistiškos. Šešiolikmečių grupėje triumfavo jaunesnieji konkurentai. Mūsiškiai tenkinosi 27, 29 ir 50 vietomis.
Enrika dalyvavo šešeriais metais vyresnėje grupėje, todėl 16 vieta iš 18 dalyvių vertinama palankiai.

2010-03-31 20:40

Žaibo X ir XI etapai

Žaibo X etapo rezultatai:
                                                             iki 14 metų:
1. Mironovič Dmitrij                               1. Jakavonis Gvidas
2. Žąsytis Žilvinas                                 2. Jakavonytė Enrika
3. Galuščak Viktoras                             3. Šuliakovskij Mykolas

Visi X etapo rezultatai.Žaibo XI etapo rezultatai:
                                                            iki 14 metų:
1. Galuščak Viktoras                            1. Jakavonis Gvidas
2. Kasradze Davidas                            2. Karnešov Vladislav
3. Januševičiūtė Donata                       3. Garifulin Kiril


Visi XI etapo rezultatai.

2010-03-24 21:31

Klaipėdos čempionato dalyvių reitingo pokyčiai

FIDE užfiksavo Klaipėdos čempionato dalyvių reitingo pokyčius.

2010-03-21 21:45

Klaipėdos miesto pirmenybių rezultatai

Trukęs beveik tris mėnesius (ilgiau varžybų vykdyti neleidžia FIDE registruojamų  varžybų reglamentas) pasibaigė Klaipėdos miesto pirmenybių finalas.  Reitingų favoritai garbingai kovojo dėl aukštesnių vietų, kurių be kovos niekaip nenorėjo paleisti varžybų debiutantai. 13 varžovų ratų sistema bandė įrodinėti esą verti stipriausio Klaipėdos miesto šachmatininko vardo. Geriausiai tai sekėsi daryti jau net aštuntąjį kartą čempionu tapusiam Sergejui Drozdovui! Vienas garsiausių Klaipėdos miesto šachmatininkų iš 13 partijų sulošė tik tris partijas lygiomis, o kitose šventė pergalę (10,5 taško). Per plauką nuo čempiono vardo dalybų atsiliko Jocys Dalius, kuris surinkęs 10 taškų irgi nepralošė ne vienos partijos, o tik keturias baigė taikiu rezultatu.
Ne ką mažiau atkakli kova vyko dėl trečiosios vietos dalybų. Net 3 pretendentai: Gintautas Barščiauskas, Vytautas Vaitonis ir Konstantinas Dubinskas - paskutiniosiose partijose bandė forsuoti įvykius jiems naudinga linkme. Pastarajam surinkus 8 taškus, sėkmė šypsojosi ir papildomuose rodikliuose.Verta paminėti vieno iš debiutantų, Dmitrijaus Mironovičio, pasirodymą. Vienas jauniausių finalo dalyvių visą turnyrą prizininkams kvėpavo į nugarą ir  tik finiše pralošęs iš eilės tris partijas su 6,5 taško liko septintoje vietoje.
Galima tik pasidžiaugti, kad varžybose nepabūgo su vyrais kautis ir dvi damos: Donata Janušvečiūtė ir varžybų debiutente - Ksenija Černavina. Jei tik lėšos leis, varžybų organizatoriai pasižadėjo kitais metais suorganizuoti ir atskirą Klaipėdos miesto moterų čempionatą.

2010-03-21 21:37

X Žaibo etapo laiko patikslinimas

Kovo 24 dieną X Žaibo etapas prasidės neįprastu laiku, viena valanda ankščiau - 18:00.

Patikslinimas kalendoriuje.

2010-03-18 07:55

Žaibo IX etapas

Kovo 17d. vykusio Žaibo etapo rezultatai:

1. Žąsytis Žilvinas             6,5
2. Mironovič Dmitrij            5,0
3. Januševičiūtė Donata    4,5


iki 14 metų:
1. Jakavonis Gvidas           3,0
2. Šuliakovskij Mykolas      2,0
3. Jakavonytė Enrika         1,0


Visi IX rato rezultatai.
Atšauktas Žaibo etapas iš kovo 10d. perkeliamas į kovo 28d. 10:00.

2010-03-14 17:22

Klaipėdos finalas XII ratas

Priešpaskutinio rato susitikimai vyko ypatingai atkakliai. Žąsytis Žilvinas gana greitai šventė pergalę prieš Belokudrenko Fiodorą. Džikia Aleksandras aštrioje kovoje nugalėjo Dubinską Konstantiną. Ilgiausiai trukusioje partijoje, Barčiauskas Gintautas  turėjo pripažinti savo draugo, Vaitonio Vytauto, pranašumą. Jocys Dalius endšpilyje realizavo pėstininko persvarą prieš Mironovič Dmitrijų. Paskutinėje lentoje Donata Januševičiūtė aplošė savo jaunąją oponentę, Kseniją Černaviną.


  1 Gluchačiov Nikolaj    -  Galuščak Viktoras    Atidėta Nikolajaus iniciatyva

  2 Belokudrenko Fiodor   -  Žąsytis Žilvinas     0-1    

  3 Džikia Aleksandras    -  Dubinskas Konstantinas 1-0    

  4 Barščiauskas Gintautas  -  Vaitonis Vytautas    0-1    

  5 Jocys Dalius          -  Mironovič Dmitrij    1-0    

  6 Januševičiūtė Donata  -  Černavina Ksenija    1-0

  Visi rezultatai ir partijų užrašai.

2010-03-09 19:20

"Pavėluota gimtadienio dovana klubo prezidentui"

Kovo 6-7 d. vykusių varžybų metu klubo patalpose (28 kabinete) buvo pasigesta 2 elektroninių šachmatų laikrodžių "DGT 2010" kurių vertė apie 500 Lt. Dėl šios priežasties atšaukiamas IX Žaibo etapas.

Pasak klubo prezidento, jei nebus atrasti laikrodžiai, teks juos atpirkti iš savo kišenės tuo palydint praėjusį gimtadienį.

Žinančius ar ką nors mačiusius prašome pranešti anonimiškai el. pašto pagalba
klbokstas(eta).gmail.com

2010-03-09 19:11

Klaipėdos finalas XI ratas

Kovo 7 d. vykusių susitikimų rezultatai:

  1 Černavina Ksenija     -  Jocys Dalius         0-1    

  2 Mironovič Dmitrij     -  Barščiauskas Gintautas 0-1    

  3 Vaitonis Vytautas     -  Džikia Aleksandras   ½-½    

  4 Dubinskas Konstantinas  -  Belokudrenko Fiodor  1-0    

  5 Žąsytis Žilvinas      -  Gluchačiov Nikolaj   0-1    

 6 Galuščak Viktoras     -  Drozdov Sergej       perkelta 


Turnyro rezultatai ir partijos.                      

2010-03-07 22:06

Vaikų turnyro Šiauliuose rezultatai

Kovo 6-7 dienomis Šiauliuose vyko vaikų šachmatų  turnyras skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės 20-osiomis metinėmis. Vyko du atskyri turnyrai suskirstyti pagal amžiaus grupes:
A.) 2000 gim. ir jaunesni;
B.) 2002 gim. ir jaunesni;

Iš Klaipėdos dalyvavo nemaža delegacija, iš kurios geriausiai sekėsi jaunesniųjų grupėje žaidusiems:
Sancevič Artemij (I -  berniukų  grupėje);
Pavliukovec Nikita (III-   berniukų  grupėje);
Šibajeva Marija (IV -  mergaičių grupėje);
Pavliukovec Jekaterina (VII - mergaičių grupėje; 20 bendroje įskaitoje);
Narvydas Nikita (23);

Kur kas kukliau sekėsi truputi vyresniems:
Jakavonytė Enrika (VI- tarp mergaičių; 12 vieta bendroje įskatoje)
Inčiūra Aleksandras (16 vieta); Karnešov Vladislav (19); Garifulin Kiril (29); Viskontas Ugnius (34); Fokin Vitalij (38); Solovjov Kristoferis (41); Mockus Denas (45).


A) turnyro rezultatai. B) turnyro rezultatai.

Sveikinimai nugalėtojams ir jų treneriams! 

 

2010-03-03 23:23

Žaibo VIII etapas

Kovo 3 d. 13 dalyvių aiškinosi kuriam sekasi su trumpiausia oficialių varžybų laiko kontrole 3min. +2 s. Ne paslaptis, kad sekasi stipriausiems, tad puikus to pavyzdys - Aleksandro Džikios pasiekimas, surinkęs 11 taškų iš 12 galimų penktą kartą laimi pirmą vietą (penkis kartus Aleksandras dalyvavo Žaibo maratone). Antra vieta paaiškėjo tik suvedus visus rezultatus. Dėl palankesnių papildomų rodiklių ji atiteko Viktorui Galuščak surinkusiam 10 taškų. Pagal papildomus rodiklius nusileidęs, bet tarpusavio mačą laimėjęs, Gintautas Barščiauskas liko trečias.  
Iki keturiolikos amžiaus grupėje nepavejamas buvo Gvidas Jakavonis surinkęs 6,5 taško. Antra liko Enrika Jakavonytė su 4 taškais. Trečias su 3,5 taško liko Kiril Garifulin.

Žaibo maratonui artėjant prie finišo vis atkaklesnės kovos darosi dėl kuo aukštesnių vietų kiekviename etape.
Visi VIII etapo rezultatai.

2010-02-28 16:55

Klaipėdos finalo X ratas

Vasario 28 dieną Klaipėdos finalo dešimtajame rate visos kovos (išskyrus atidėtą partiją prie penktos lentos)  baigėsi rezultatyviai:

1 Drozdov Sergej        -  Zasytis Zilvinas     1-0    

2 Gluchačiov Nikolaj    -  Dubinskas Konstantinas 0-1    

3 Belokudrenko Fiodor   -  Vaitonis Vytautas    0-1    

4 Džikia Aleksandras    -  Mironovič Dmitrij    0-1    

5 Barščiauskas Gintautas  -  Černavina Ksenija    Atidėta (baltųjų iniciatyva)

6 Jocys Dalius          -  Januseviciute Donata 1-0  

Turnyro rezultatai ir partijos.

Atidėtų partijų sąrašas ir tvarkaraštis.

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas