2011-01-01 15:47

Klaipėdos miesto moksleivių iki 15 metų Naujametinio turnyro nuostatai

Varžybos numatomos sausio 3-5 dienomis. VIII ratai šveicariška sistema, duodant kiekvienam žaidėjui 60 min. galvojimo iki partijos pabaigos.

Siūlome susipažinti su varžybų nuostatais.

2010-12-28 14:36

18-as VŠŠSM Kalėdinis turnyras

Gruodžio 27-28 d. sostinėje vyko jau aštuonioliktasis Vilniaus miesto šachmatų ir šaškių sporto mokyklos atvirasis Kalėdinis šachmatų turnyras. Varžybose buvo dvi įskaitinės grupės: BM14 ir BM10.


Tarp keturiolikmečių pirmąją vietą laimėjo "VŠŠSM" auklėtinis Marius Snežko, surinkęs 5,5 taško. Klaipėdietis, Gvidas Jakavonis, toje pačioje grupėje surinko 4 taškus ir užėmė devintą vietą. Tarp mergaičių pirma buvo Ieva Šapolovaitė atstovaujanti "VŠŠSM".
Tarp dešimtmečių pirmąją vietą laimėjo "Vilniaus Forto" auklėtinis Paulius Vaitkevičius, surinkęs 6 taškus. Aleksandras Inčiūra surinko 4 taškus ir liko šešioliktas bendroje įskaitoje.
Tarp mergaičių pirmą vietą iškovojo kaunietė Saulė Gailiūnaitė su 5 taškais. Klaipėdietės: Enrika jakavonytė (5 taškai) ir Marija Šibajeva (4,5 taško) toje pačioje grupėje atitinkamai pasidalijo antrą ir ketvirtą vietas.
Varžybų lentelės kris-egis.com puslapyje.
Daugiau foto akimirkų.

Turinčius daugiau nuotrakų, prašome atsiųsti el. paštu nurodytu kontaktuose.

2010-12-25 12:40

Su Šventėm!

ŠSK "Bokštas" linki jum linksmų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų.

Sveikinimus kitomis pasaulio kalbomis galite peržiūrėti chessbase'o nuorodoje.  

2010-12-23 21:53

ŠSK "Bokštas" Kalėdinis-žaibas 2010

Gruodžio 22 dieną šachmatų klubo "Bokštas" patalpose, "Pajūrio" pagrindinėje mokykloje, vyko Kalėdinis žaibo turnyras 2010. Dalyvavo 24 šachmatininkai iš Klaipėdos ir Kretingos. Kiekvienam dalyviui iki partijos buvo skiriamos 3 min. ir pridedamos po 2 sekundes už kiekvieną padarytą ėjimą. 

Turnyras baigėsi nepasiekęs kulminacijos. Dėl techninių nesklandumų turnyras buvo nutrauktas ir nugalėtojais tapo geriausiai pasirodę žaidėjai
po 8 ratų. 
Pirmos vietos nugalėtoju buvo paskelbtas Džikia Aleksandras, surinkęs 6,5 taško. Žaibuotojo taurė jau nebe pirmą kartą patenka į Aleksandro rankas. Antros vietos nugalėtoju buvo patvirtintas Žąsytis Žilvinas, nusileidęs
lyderiui pagal papildomus rodiklius. Vienintelis Žilvinas privertė turnyro nugalėtoją pajusti pralaimėjimo kartėlį. Trečioji vieta buvo priskirta Dubinskui Konstantinui, atsilikusiam pustaškiu nuo pirmųjų dviejų vietų. Ketvirtą ir penktą vietas pasidalino dar du kretingiškiai - Jocys Dalius ir pustaškiu atsilikęs Jonuševičius Audrius.
Turnyro organizatoriai apgailestauja, kad  turnyras įvyko ne toks koks buvo planuotas, bei sveikina piniginių vietų laimėtojus. Taip pat dėkingi likusiems dalyviams: M. Žirnovui, G. Barščiauskui, V. Povilavičiui, A. Inčiūrai, G.Jakavoniui, E. Jakavonytei, V. Karnešov, K. Garifulin, O. Beliajevai, V. Galuščak, M. Šibajevai, K. Pangonytei, D. Jablokov, M. Šuliakovskij, D. Januševičiūtei, A. Idzelienei, K. Černavinai bei N. ir J. Pavliukovec - už išreikštą aktyvumą prie šachmatų lentų.
Galima bent pasidžiaugti, kad visi Kalėdinio žaibo 2010 turnyro dalyviai šiuos metus užbaigs jei ne su tikrais, tai bent su šokoladiniais medaliais. ;)

2010-12-19 12:54

Kalėdinis greitųjų šachmatų turnyras Kaune

Kauno

2010-12-16 00:03

Skelbiami Klaipėdos finalo 2011 nuostatai

Skelbiami Klaipėdos finalo, startuosiančio 2011 sausio 16-ąją dieną, varžybų nuostatai. Turinčius pastabų ar argumentuotos kritikos prašome išreikšti savo nuomonę el. laiško forma adresu nurodytu ŠSK "Bokštas" kontaktuose.

Visi 12 numatytų dalyvių patvirtino savo dalyvavimą finale. Prašome susipažinti su varžybų nuostatais.

2010-12-15 23:30

Vaikų Kalėdinis greitųjų šachmatų turnyras Jonavoje

Gruodžio antrąjį savaitgalį Jonavoje vyko jau tradicinėmis tapusios vaikų greitųjų šachmatų varžybos. Turnyre dalyvavo beveik pusšimtis auklėtinių, kurių tarpe buvo ir 3 ŠSK "Bokštas" klubo nariai. Klaipėdietiška trijulė: Kiril Garifulin (tarp dešimtmečių), Gvidas Jakavonis (tarp dvylikamečių) ir Enrika Jakavonytė (tarp dešimtmečių mergaičių) - tapo savo grupių trečių vietų nugalėtojais. Kaip nebūtų keista - dešimtmečiai šiame turnyre triumfavo prieš vyriesnius oponentus. Todėl trečia Kirilo vieta savo amžiaus grupėje - atnešė jam trečią vietą tarp turnyro prizininkų.
Jauniesiems šachmatininkams tai buvo puiki proga ne tik pažaisti šachmatais, bet ir pajusti artėjančia šventinę atmosferą Jonavos Kalėdų senelio draugijoje.


Keletas nuotraukų iš turnyro Jonavoje.
Turinčius daugiau informacijos apie šį turnyrą prašome atsiųsti adresu - klbokstas(ETA)gmail.com

2010-12-12 20:48

Levo Ševeliovo atminimo turnyras


Gruodžio 11-12 dienomis Klapėdoje vyko Levo Ševeliovo atminimo turnyras. Varžybose dalyvavo aštuonmečiai ir jaunesni šachmatininkai. Varžybas pradėjo 34 dalyviai,  (2 žaidimo dieną neatvykus dviems dalyvėms ir pašalintoms iš žaidėjų sąrašų) tačiau galutinėje rikiuotėje liko dvejais mažiau.

Rusijos federacijos generalinis konsulatas (Klaipėdos mieste) įteikė diplomus geriausiai pasirodžiusiems žaidėjams. Jais tapo:
1. Marija Šibajeva; 7,5 taško
2. Ivan Oleinikov;      6 taškai
3. Pavliukovec Nikita; 6 taškai

Tarp 8-ių mergaičių prizininkėmis tapo:
1. Marija Šibajeva;
2. Ana Borisovaitė;
3. Jekaterina Pavliukovec;

Tarp 8-čių berniukų prizininkais tapo:
1. Ivan Oleinikov;
2. Nikita Pavliukovec;
3. Oleg Zinovjev;

Varžybų organizatoriai taip pat nepamiršo ir 6-ių kurių grupėje geriausiai pasirodė:
1. Maksim Savičev;
2. Timur Pšeničnyj;
3. Vlad Beganskij;

Jauniausios dalyvės statusas atiteko Dovilei Petkevičiūtei (2004 g.m.), o jauniausiojo dalyvio - Gyčiui Grubliauskui (2005 g.m.).
 
Tikimąsi, jog šis turnyras taps tradiciniu ir ateityje išaugs į tarpmiestinį, o gal būt ir tarptautinį renginį.

Visi turnyro rezultatai. Varžybų nuotraukos.
Straipsnis apie turnyrą (I. Beliajeva - rusų kalba).
Straipsnis apie turnyrą (A. Lavritov - rusų kalba).
Levo Ševeliovo biografija.

2010-12-12 20:24

LŠL

Gruodžio 12 d. vyko jau IV LŠL ratas. Klaipėdos komanda šį kartą važiavo išmėginti jėgas su Plungės "Bokštas-1" komanda. Klaipėdiečiams ketvirtą kar iš eilės nepavyksta perimti iniciatyvos. 3,5-1,5 pergalę šventė namiškiai.

Kiti Aukščiausios lygos rezultatai. Turnyrinė padėtis.
Pirmosios lygos rezultatai. Turnyrinė padėtis.

2010-12-07 12:37

LŠL

^L

2010-12-04 22:13

ŠSK "Bokštas" komandos susirinkimas

Gruodžio 5 d. 12:00 kviečiamas Klaipėdos ŠSK "Bokštas" komandos susirinkimas. Žaidėjus, negalinčius dalyvauti komandos susirinkime, prašome įspėti komandos kapitoną Vytautą Vaitonį (865220265).

13:00 prasidės mačas tarp ŠSK Klaipėdos "Bokštas" - Šiaulių "Drakonas" komandų.

2010-12-04 21:03

Meškiukas-Rudnosiukas 2010

Gruodžio 4 dieną Šiauliuose vyko tradicinis vaikų greitųjų šachmatų turnyras "Meškiukas-Rudnosiukas". Varžybose dalyvavo triženklis sportininkų skaičius. Žaidėjai: šiauliečiai, plungiškiai, telšiškiai, biržiečiai, pakruojiškiai, panevėžiečiai, klaipėdiškiai, radviliškiečiai, vilniečiai, kauniečiai ir svečias iš Lativjos - varžėsi dviejuose amžiaus grupėse. Jaunesnioji - 2002 g. m. ir jaunesni, vyresnioji - 2000 g. m. ir jaunesni. Mergaitės ir berniukai taipogi varžėsi skirtingose grupėse.
    
       Jaunesniųjų berniukų grupės prizininkai:

1. MACIUITIS, Ignas , 03       Plungė      5
2. GUCAGA, Augustas , 04     Kaunas      5       
3. BUTKUS, Kasparas , 02      Kauno raj.   5 

     Klaipėdiškiams šioje grupėje sekėsi silpnokai..  geriausią rezultatą parodė Nikita Pavliukovec (3 taškai - 15 vieta). Jaunesnieji draugai iš Klaipėdos: Maksim Savičev, Vladislav Budiak ir Jaroslav Božio -  atitinkamai užėmė 24, 25 ir 31 vietas. Aštuonmečių berniukų grupės rezultatai.

    Jaunesniųjų mergaičių grupės prizininkės:

1.   SIBAJEVA, Marija , 02       Klaipėda 5       
2.   SAMYTE, Aiste , 03           Šiauliai     5       
3.   SIMKUNAITE, Gabija , 02  Šiauliai      5       

Suklupusi finišo tiesiojoje Marija Šibajeva atsitiesė paskutinioje partijoje ir išsaugojo pirmąją vietą mergaičių įskaitoje. Vienmetės: Ana Borisovaitė ir Jekaterina Pavliukovec pasidalijo 5 ir 6 vietas. Jauniausioji Klaipėdos delegacijos atstovė, Ksenija Mushynskaja, surinko 3 taškus ir liko 9 vietoje. Aštuonmečių mergaičių grupės rezultatai.

   Vyresniujų berniukų grupėje vyko tikras vyriškas mūšis. Po ne itin sėkmingo klaipėdietiško finišo, prizininkų gretose liko vienintelis ŠSK "Bokštas" atstovas, Aleksandras Inčiūra, užėmęs antrąją vietą. Vyresniųjų berniukų grupės prizininkai:

1.   SAMULIONIS, Matas , 00      Šauliai    5.5      
2.   INCIURA, Aleksandras , 01  Klaipėda    5        
3.   SAMUOLIS, Mantas , 00       Panevėžys   5        

Aleksandrą bandę vytis, Vladislav Karnešov ir Kiril Gairfulin,…

2010-11-30 15:12

Aleksandra Kosteniuk IV international chess tournament

-oIV

2010-11-30 12:32

Vladui Mikėnui - 100

Lapkričio 26-28 dieną Vilniuje vyko Vlado Mikėno gimimo metinių 100-ečio minėjimas. Ta proga Lietuvos šachmatų federacija suorganizavo renginį, kurio šachmatų mėgėjai laukė ne vienerius metus. 

        Lapkričio 26 d. neatvykus Norvegijos ir Švedijos jaunimo komandoms, Lietuvos šešiolikmečių ir dvidešimtmečių rinktinės nutarė susikauti tarpusavio mače.  Po įtemptų kovų mačą visgi laimėjo 20-čiai.  Jaunimo mačo akimirkos ir rezultatai.

        Lapkričio 27 d. vyko Lietuvos greitųjų šachmatų čempionatas, kuriame dalyvavo kaip niekad stipri sudėtis.  Virš kelių dešimčių žaidėjų turinčių pačius įvairiausius titutlus: GM, WGM, IM, WIM, FM, WFM. Lietuvos greitųjų šachmatų čempionu tapo (IM) Darius Zagorskis (2497) surinkęs 7,5 iš 9 galimų. Darius, drauge su svečiais: iš Čekijos (GM) Rausis Igor (2482) bei iš Rusijos (GM) Shimanov Aleksandr (2516) - iškovojo pakvietimus į finalą. Lietuvos greitųjų čemionato antros ir trečios vietos nugalėtojais tapo: (GM) Šarūnas Šulskis (2562) ir (GM) Vidmantas Mališauskas (2483). 
        Tarp klaipėdiečių, puikiai pasirodęs Vytautas Vaitonis, surinkęs 6 taškus, 29-oji vieta bendroje įskaitoje, tapo Lietuvos greitųjų šachmatų senjorų čempionas! 

Klaipėdiečių: Gintauto Barščiausko, Skirmanto Buivydo, Ksenijos Černavinos, Viktoro Galuščak, Enrikos ir Gvido Jakavonių - Lietuvos greitųjų šachmatų rezultatus galima pasižiūrėti turnyrinėje lentelėje. Daugiau nuotraukų (autoriai V. Šlapikas ir A. Jakavonienė).

        Lakričio 28 d. vyko Lietuvos žaibo čempionatas. Pirmas tris vietas pasidalijo:
1. svečias iš Baltarusijos (GM) Azarov Sergej (2601) 8 taškai;
2. Vaidas Šetkauskas (2247) 8 taškai;
3. svečias iš Baltarusijos (GM) Zhigalko Andrey (2570) 7,5 taško. 
      Vaidas Šetkauskas, aplenkęs visą eilę tituluotų varžovų, tapo Lietuvos žaibo čempionu! Antrą ir trečią vietą atitinkamai užėmė: (GM) Šarūnas Šulskis (2562) 7 taškai ir (IM) Gediminas Šarakauskas (2450) 7 taškai. Lietuvos žaibo čempionato rezultatai.  
       Tą pačią dieną vyko ir…

2010-11-23 13:13

LŠL

Lapkričio 20-21 d. Klaipėdos šachmatų sporto "Bokštas" komandai teko kautis iš eilės su dvejomis Vilniaus miesto komandomis.
Lapkričio 20 d. Klaipėdoje svečiavosi Vilniaus "Fortas". Priešininku prašymu VII ratas buvo sužaistas iš anksto. Namų sienos šį kartą nepadėjo, 4-1 rezultatu pergalę šventė svečiai iš sostinės.
VII rato porų rezultatai. Nuotraukos.

Lapkričio 21 d. Klaipėdos komandai teko vyktį į sostinę ir susikauti su "VSSSM -Chess United". 4-1 rezultatu mačą laimėjo vilniečiai.
VII rato porų rezultatai.

Abejuose mačuose garbės taškus komandai rinko Mindaugas Gimbutas ir Vytautas Vaitonis.

Kiti Aukščiausios lygos rezultatai. Turnyrinė padėtis.

Pirmosios lygos rezultatai. Turnyrinė padėtis.

2010-11-16 22:16

Šachmatų turnyras skirtas Antano Molevičiaus atminimui

 2010 m. lapkričio 13-14 d. Ukmergėje vyko tradicinės asmeninės varžybos, skirtos šviesaus atminimo treneriui Antanui Molevičiui pagerbti. Šachmatų turnyre žaidė 170 šachmatininkų iš  Mogiliovo (Baltarusija), Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Utenos, Plungės, Rokiškio, Anykščių, Jonavos, Pasvalio bei Ukmergės.
A varžybose - dalyvavo 62 žaidėjai, o B   – 108 šachmatininkai. A turnyre nugalėjo jonavietis tarptautinis meistras Aidas Labuckas. Andrei Kreingauz iš Baltarusijos miesto Mogiliovo tapo B turnyro pirmos vietos nugalėtoju.

Turnyro grupių nugalėtojus galima rasti šioje nuorodoje.

Iš Klaipėdos dalyvavo nemažas būrys šachmatininkų. Geriausiai pasirodė  Ksenija Černavina (3 vieta tarp A turnyro moterų). B turnyre geriausiai pasirodė vyriausieji Klaipėdos delegacijos atstovai: Gvidas Jakavonis (6,5 taško - 12 vieta), neseniai gimtadienius atšventę Kiril Garifulin ir Enrika Jakavonytė surinko po 6 taškus bei atitinkamai užėmė 16 ir 17 vietas. Pagirtinai sulošė Marija Šibajeva surinkusi 6 taškus ir užėmusi 19 vietą (aštuonmečių įskaitoje būtų buvęs geriausias rezultatas).
Likusiems, Olgos Beliajevos ir Viktoro Galuščak auklėtiniams, sekėsi ne taip gerai, bet tai bus gera patirtis ateičiai.

A turnyro rezultatai. A (kas su kuo žaidė).

B turnyro rezultatai. B (kas su kuo žaidė).

Kelios dešimtys nuotraukų (Autoriai: "Juodasis rikis", A.Jakavonienė, T. Garifulin, Ž. Šibajeva).

2010-11-11 13:50

Šachmatų inventoriaus įsigijimas

Siūlome įsigyti drauge su ŠSK "Bokštas" šachmatų inventoriaus:

1. Vinilinės šacmatų lentos - vnt. kaina 20 Lt

2. Staunton "5" šachmatai - komplekto kaina 50 Lt

Užsakymai laukiami iki lapkričio 21 d. telefonu 860016660

2010-11-09 13:19

Klaipėdos miesto šachmatų čempionato finalininkų dėmėsiui

Klaipėdos miesto čempionato finalinio etapo startas planuojamas sausio 16 d. (sekmadienį). Turnyras kaip ir praeitais metais bus su FIDE registracija.  Su varžybų kalendoriumi galima susipažinti šioje nuorodoje.

Preliminarūs nuostatai.

Prašome visus 12 žaidėjų iki 2010.12.12 patvirtinti savo dalyvavimą finale. Atsisakius arba nepatvirtinus dalyvavimo - vietos bus perleistos pusfinalio dalyviams.

2010-11-07 19:45

Klaipėdos pusfinalis VIII ratas

Lapkričio 7 dieną vyko paskutinysis Klaipėdos miesto šachmatų pusfinalio ratas.
Pirmoje lentoje Žilvinas Žąsytis juodomis figūromis atsilaikė nuo Gintauto Barščiausko žabangų ir taip išlaikė sau palankų rezultatą. Rezultatas tikrai pagirtinas - 1 vieta bendroje įskaitoje!


Antroji pora: Aleksandras Džikia ir Ksenija Černavina - sutiko partiją baigti taikiu rezultatu ir taip užsitikrino kelialapius į finalą (atitinkamai užimdami 3 ir 4vietas bendroje įskaitoje). 
Trečioje partijoje Mindaugas Gimbutas juodomis figūromis aplošė mažesnę patirtį sukaupusį Dmitrijų Mironovičių ir taip užsitikrino 2 vietą galutinėje rikiuotėje.
Pats paskutinis kelialapis buvo ne išloštas, o traukte ištrauktas - daugiausia aistrų sukėlusi partija buvo pažymėta ketvirtu numeriu. Skirmantas Buivydas ir Viktoras Galuščak - abu privalėjo laimėti, norint patekti į finalininkų gretas. Abipusiam ceitnote varžovai žaidė buksuodami, tačiau lemiamu momentu Skirmantui išeikvojus visą partijai skirtą laiko limitą, pergalė buvo priteista priešininkui.
Įdomu, jog visi 5 žaidėjai patekę į finalininkų gretas surinko po 6 taškus iš 8 galimų. Papildomi rodikliai juos išdėliojo tokia tvarka: 

Pos Name                   W   D   L  Score   MBlz   Bhlz Progr
  1. Žąsytis Žilvinas          4   4   0    6,0   34,0   42,5  31,0
  2. Gimbutas Mindaugas  5   2   1    6,0   32,5   41,0  25,5
  3. Džikia Aleksandras     4   4   0    6,0   31,5   41,5  31,0
  4. Černavina Ksenija      5   2   1    6,0   31,0   41,0  28,0
  5. Galuščak Viktoras      5   2   1    6,0   29,5   39,0  26,5

 Galima pasidžiaugti, jog 3 iš penkių 5 patekusiųjų į finalinį etapą - jaunosios  Klaipėdos šachmatų gvardijos atstovai, SC "Viesulas" auklėtiniai: Žilvinas Žąsytis, Aleksandras Džikia bei Ksenija Černavina.
Visi turnyro rezultatai. Turnyrinės partijos.

2010-11-07 17:26

LŠL

Lakričio 6 dieną LŠL (Aukščiausioje lygoje) kovėsi  ŠSK "Bokštas (Klaipėda) ir Marijampolė. Abejoms komandoms tai buvo pirmas mačas ir tuo pačiu krikštas Aukščiausioje Lygoje.

Nors svečiai atvažiavo stipriausios sudėties, o pas mus negalėjo atstovauti  pirmas pagal reitingą komandoje S. Drozdov, po super atkaklios kovos ir "stebuklų".. pasirodymą vainikavo puikus rezultatas, net 4-1, mūsų naudai!

1. FM R. Martinkus (2251) - D. Beliajev (2143)                            0-1
2. M. Gimbutas (2124) (baltais) - FM A. Jasiulevičius (2262)    1/2-1/2
3. R. Šumskis (2188) - D. Babrauskas (juodais)                      1/2-1/2
4. A. Džikia (1909) (baltais) - A. Arulis (2121)                             1-0
5. I. Makackienė - O. Beliajeva (1972) (juodais)                           0-1

Nuotraukos iš mačo ŠSK "Bokštas" - Marijampolė.

Partijas galima rasti šioje nuorodoje.

Aukščiausios lygos rezultatai šioje nuorodoje. Pirmos lygos rezultatai.

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas