2010-05-08 14:21

Šildymo sezono uždarymas

Perspėjame klubo narius ir turnyrų dalyvius, kad patalpos šiuo metu šaltesnės nei buvo įprasta. 

2010-05-07 11:00

Skulptūrų parkas - gegužės 6 d.

Gegužės 6 dieną, net ir nepalankiomis oro sąlygomis Skulptūrų parke susirinko būrelis šachmatų mėgėjų. Turnyre pasiryžo dalyvauti 8 žaidėjai. Ksenija Černavina nepaliko jokių šansų savo priešininkams laimėdama tarpusavio mačus sausu rezultatu. Kaip dera turnyro nugalėtojai, Ksenija buvo neįveikiama ir simultano metu. 

Sveikiname liepos mėnesio nugalėtoją!

2010-05-05 12:14

Gegužės pirmasis ketvirtadienis

Gegužės 6 dieną (pirmąjį mėnesio ketvirtadienį) kviečiame visus šachmatų mėgėjus  nuo 15:00 iki 19:00 į skulptūrų parką!
Planuojamas  nemokamas šachmatų turnyras knock out sistema, kai pralaimėjęs dalyvis iškrenta iš tolimesnės kovos. Kiekvienam dalyviui bus skiriamos 3 min. iki partijos pabaigos pridedant po 2 sekundes už kiekvieną padarytą ėjimą. Varžovai bus suskirstyti poromis ir privalės sužaisti dvi partijas. Lygiųjų atveju bus žaidžiama armagedono partija: baltiesiems 5 min., juodiesiems 4 min., lygiųjų atveju pergalė užskaitoma juodiesiems.

Nugalėtojas galės tris mėnesius lankytis klube nemokamai ir išmėginti sužaisti simultaną prie 10 lentų su visais norinčiais skulptūrų parke.

Tikimąsi, kad šachmatų mėgėjų susirinkimai kiekvieno mėnesio pirmąjį ketvirtadienį Skulptūrų parke taps tradicija. 

2010-05-03 11:50

R. Survilos atminimo turnyras

Gegužės 1-2 dienomis  Šiauliuose vyko  tradicinis R. Survilos atminimo turnyras. Žaidėjai turėjo progą pasiklausyti  (WGM) Viktorijos Čmilytės kalbos per atidarymo ceremoniją bei išmėginti jėgas greitųjų šachmatų laiko kontrolėje (25min. + 10).
Taip pat turnyro metu buvo  pasveikinta šiaulietė, Deimantė Daulytė, gavusi moterų didmeistės vardą (WGM). 
Turnyre triumfavo svečiai iš Latvijos, bet į lyderių trejetuką pavyko įsisprausti ir vienam šiauliečiui. Prizininkų trejetukas:
1. Kantans, Toms    (7 tšk.) (Ryga)
2. Dubovikas Tomas (7 tšk.) (Šiauliai)
3. Mustaps Matiss (6,5 tšk.) (Ryga)
Varžybų rezultatai.
Klaipėdiečiams: Gintautui Barščiauskui (32 vieta) ir Viktorui Galuščak (30 vieta) - ne vienoje partijoje teko nuryti karčią piliulę. 


2010-05-03 11:16

Lietuvos čempionatas Nemenčinėje

Balandžio 25-30 dienomis Nemenčinėje vyko Lietuvos šachmatų čempionatas. Varžybos vyko 9 ratus šveicariška sistema. Laiko kontrolė 90 min. + 30 s už kiekvieną padarytą ėjimą.

Vyrų čempionate  prizininkų trejetukas išsidėstė tokia tvarka: 
1. (GM) Vidmantas Mališauskas (2491) (7 tšk.) [Vilnius]
2. (GM)  Algimantas Butnorius (2437) (6,5 tšk.) [Kaunas]
3. (FM)  Matas Narmontas (2387) (6,5 tšl.)  [Šiauliai]
Varžybų rezultatai ir patijos.

Moterų čempionate staigmeną pateikė Vilniaus "Pėstininko" klubo narė Vesta Kalvytė (2052) surinkdama 8 taškus ir aplenkdama tituluotas Lietuvos šachmatininkes. Antra finišavo (WGM) Deimantė Daulytė (2324) 6,5 taškų [Šiauliai]. Bronzą iškovojo (WFM) Daiva Batytė  (2124) 6 taškai [Plungė].
Varžybų rezultatai ir partijos.

Iš Klaipėdos dalyvavę klubo nariai: Vytautas Vaitonis, Gintautas Barščiauskas ir Viktoras Galuščak - asmeniniais rezultatais nesidžiaugė, bet parsivežė puikią nuotaiką. Geriausiai iš mūsiškių sekėsi Vytautui, surinkusiam 4,5 taško iš 9 galimų -21 vieta. Gintautas ir Viktoras atitinkamai užėmė 25, 26 vietas. 

2010-05-02 19:48

Viesulo taurė IV ratas

Po IV rato du lyderiai: Mikajelian Tatur ir Jakavonis Gvidas - surinkę po 4 taškus. Penktajame rate lyderiai susitiks tarpusavyje. 


Burtai ir IV rato rezultatai. 

2010-04-28 11:59

Bokšto taurės II ratas

Po II rato penki žaidėjai: Jonuševičius Audrius, Galuščak Viktoras, Vaitonis Vytautas, Šlušnys Vidmantas ir Stasius Vidmantas - tęsia kovas nepraradę taškų.


II rato rezultatai ir burtai.

2010-04-23 12:08

Aleksandras Džikia - interviu

Balandžio 10d. vykusio simultano metu Aleksandras laimėjo 20 partijų, o penkiose dėl laiko stokos buvo užfiksuotos lygios. Maža to, po valandos trukusio maratono, renginio svečiui teko sužaisti gyvąją šachmatų partiją prieš nežinia iš kur atklydusią karalaitę su visa savo patikėtinių palyda. Aleksandras nepabūgo nei gyvų pėstininkų puolimo, nei žirgo aukos - partija baigėsi taikiu rezultatu. 
Po renginio mums pavyko pakalbinti Aleksandrą, kuris atsakė į keletą klausimų ir tuo pačiu leido pasidalinti atsakymais su mūsų skaitytojais.

Taigi, pristatome mūsų pokalbio darbo vaisių!

2010-04-23 11:36

Viesulo taurės II rato rezultatai

Po II rato 7 žaidėjai: Mikajelian Tatur, Inčiūra Aleksandras, Barista Tomas, Zolotov Roman, Jakavonis Gvidas, Sancevič Artemij ir Vaičkus Povilas - tęsia kovas nepraradę taškų.
Primename, kad II ratas įvyks balandžio 25 d. 10:00!
II rato rezultatai ir burtai.

2010-04-19 21:53

Klubo nario netektis

Balandžio 16 d. kapų tylos ir juodos žemelės amžinam poilsiui  buvo priglaustas gerbiamas klubo narys Viktoras Chaltušin.

Dalijamės skausmu ir nuoširdžius užuojautos žodžius skiriame jo artimiesiems.

2010-04-19 21:41

Viesulo taurės naujienos

Ryšiumi su tuo, kad gegužės 14-16 vyks vaikų iki 8 metų čempionatas, pakoreguojamas varžybų tvarkaraštis. Ivykę pakitimai: ratas iš gegužės 16 d. atkeliamas į balandžio 25 d. 10:00h. Pakitimai padaryti ir varžybų nuostatuose.

Burtai sekančiam ratui turėtų pasirodyti sužaidus atidėtas partijas, t.y. balandžio 24 d. 

2010-04-17 23:11

Bokšto taurė I ratas

Balandžio 17 d. startavo Bokšto taurė, kurioje iš viso dalyvauja 24 dalyviai. Tik vėlai vakare sužaidus atidėtą partiją, paaiškėjo rytdienos burtai. 
I rato rezultatai ir partijos.

2010-04-17 15:54

Viesulo taurė I ratas

Balandžio 17 dieną startavo "Viesulo" taurė. Varžybose varžosi 28 jaunieji šachmatininkai, teisėjauja daugumos dalyvių trenerė - Olga Beliajeva. 
Turnyro rezultatai ir burtai.

2010-04-15 18:29

Startuoja "Viesulo taurė"

Nuspręsta leisti "Bokšto taurėje" dalyvauti tik patiems pajėgiausiems jauniesiems šachmatininkams. Dėl šios priežasties jaunieji Klaipėdos šachmatininkai varžysis "Viesulo taurėje". Šių varžybų prizininkai iškovos teisę kitais metais dalyvauti "Bokšto taurėje". 

"Viesulo taurėje" nebus jokių startinių mokesčių. Galite susipažinti su varžybų nuostatais.

2010-04-15 18:02

LŠL finaliniai mačai

Balandžio 10-11 dienomis vyko finaliniai LŠL mačai. 
Aukščiausioje lygoje po atkaklios kovos, tik pagal papildomus rodiklius nugalėjo Kauno Margirio Pirmoji komanda. Komandų prizininkių trejetukas:
1. "Margiris-1" (Kaunas)
2. "Panevėžys"
3. "Bokštas-1" (Plungė)
Aukščiausios lygos rezultatai.

Pirmojoje lygoje dėl prizinės vietos kovojo Pirmoji Klaipėdos komanda ("Bokštas") vadovaujama Vytauto Vaitonio. Paskutinius du mačus mūsų ekipa privalėjo žaisti susilpnintos sudėties ko pasekoje liko garbingoje trečioje vietoje. Šį sezoną komanda sugebėjo prieiti Aukščiausiosios lygos vartus. Kauno ir Marijampolės komandoms pasisekė labiau. Pirmieji jau pateko, o antrieji kovos pereinamąjį mačą dėl patekimo į Aukščiausiąją lygą. 
Pirmosios lygos prizininkai:
1. "AG" (Kaunas)
2. "Marijampolė"
3. "Bokštas" (Klaipėda)
Pirmosios lygos rezultatai.


(Iš kairės į dešinę: V. Povilavičius, G. Barščiauskas, V. Vaitonis, D. Januševičiūtė)

Sveikiname komandą ir tikimės, jog kitais metais vartai jau bus atidaryti!

2010-04-10 18:24

Šachas skulptūrų parke

Balandžio 10 dieną vykusio renginio metu buvo galima padaryti mankštą su Wing Tsun Kungfu instruktorium Tadu. Tėvelių vaikai galėjo žaidimo aikštelėje linksmintis drauge su "Bulidu" klounais, o šachmatų mėgėjai išmėginti savo jėgas net dvejose skirtingose renginio dalyse. Buvo žaidžiamas žaibo turnyras ir tuo pat metu Aleksandras Džikia lošė simultaną su visais norinčiais skulptūrų parke. Per turnyrą neišvengta kuriozų, kaip kad 20 dalyvių lošė 7 turus ratų sistema.

Turnyro rezultatai paaiškėjo maždaug po valandos. Tačiau net ir tokių keistų burtų dėka buvo išaiškinti turnyro prizininkai: 1. Katalov Andrej; 2. Žąsytis Žilvinas; Jevgenij Kosikov.

(turnyro nugalėtojas A. Katalov) 

(A. Džikia simultano metu)

Simultano metu sužaidęs 25 partijas, tik penkiose iš jų Aleksandras buvo priverstas siūlyti lygias, dėl laiko stokos, o visose kitose šventė pergales. Pasibaigus turnyrui, vyko gyvųjų šachmatų kompozicija-partija. Buvo žaidžiama neįprasto dydžio šachmatais, o kai kurias figūras vaidino gyvi personažai. Baltųjų kariaunai vadovavo karalaitė, patarinėjama ŠSK "Bokštas" prezidento, o jų priešininkų kariuomenę valdė simultano metu apšilęs Aleksandras. Negyvas figūras išraiškingai kilnojo karalaitės padėjėjai. Partijai įsibėgėjus, baltųjų žirgo auka apnuogino karalių, ko pasekoje po dramatiškos kovos ir abipusių klaidų partija baigėsi amžinu šachu.

Dėkojame šventės iniciatoriams - J.L.Vynerio labdaros ir paramos fondui, bei  Mažosios Lietuvos istorijos muziejui, bei visiems dalyviams prisidėjusiems prie šio renginio.

Nuotraukos iš šventės.
Filmuota medžiaga apie šventę. ("Vakarų ekspresas" - Eimantas Chachlovas)

2010-04-08 14:44

Kviečiame šachmatų mėgėjus išmėginti savo jėgas "Skulptūrų parko" erdvėje

Balandžio 10 d. kviečiame visus norinčius sudalyvauti nemokamame šachmatų turnyre "Šachas Skulptūrų parke" arba išnaudoti galimybę sužaisti simultano partiją su vienu iš renginio svečių.  Pasibaigus turnyrui, vyks  teatralizuota akcija "Gyvieji šachmatai", susirinkusieji bus vaišinami karšta arbata.  

Renginys atsižvelgiant į oro sąlygas truks apie 1 valandą. Renginio pradžia 11:00.
Daugiau informacijos apie renginį galima rasti varžybų nuostatuose.

Varžybų nuostatai.

2010-04-08 13:31

Žaibo XII etapas ir apdovanojimai

Balandžio 7 d. pasibaigė  XII Žaibo etapas ir tuo pačiu pats Žaibo maratonas. Dėl pirmosios vietos bendroje įskaitoje kovoti jau buvo beprasmiška, ją iš anksto užsitikrinęs Aleksandras Džikia. Antroje vietoje laikėsi Dmitrijus Mironovič, kurį persekiojo Žilvinas Žąsytis . Pastarasis sugebėjo paskutiniame etape laimėti pirmąją vietą ir taip bendroje įskaitoje liko antras, o Dmitrijus trečias.


Iki 14 metų amžiaus grupėje neįveikiamas buvo Gvidas Jakavonis užėmęs pirmą vietą. Antrą vietą iškovojo Mykolas Šuliakovskij. Trečias liko Tomas Barista. 

(Iš kairės pusės: pirma eilė - Mykolas, Gvidas Tomas; antra eilė - Aleksandras, Dmitrij, Žilvinas)

Sveikinimai nugalėtojams!
Etapų statistika.

2010-04-04 12:38

"Bokšto taurė" kviečia į varžybas

Balandžio 17 dieną 10:00 val. startuoja "Bokšto taurė". Bus kovojama dėl ŠSK "Bokštas" taurės ir  3 kelialapių į kitų metų Klaipėdos miesto finalą.

Varžybose būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos varžybų nuostatuose.

2010-04-02 15:39

Mokinių iki 12 metų turnyras

Balandžio 1-2 vyko mokinių iki 12 metų turnyras. Turnyre dalyvavo 33 mokiniai ir varžėsi 3 grupėse: bendroje, vaikų iki 8 metų amžiaus ir mergaičių.


Mergaičių grupėje:                  iki 8 metų:                           Bendroje grupėje:
1. Marija Šibajeva                   1. Nikita Pavliukovec            1. Aleksandras Inčiūra                  
2. Jekaterina Pavliukovec        2. Oleg Zinovjev                  2. Timofėj Tiapšev
3. Anastasija Djakova             3. Artemij Sancevič              3. Roman Zolotov

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas