2011-04-08 13:17

Klaipėdos finalo X ratas

Balandžio 3 d. vyko  Klaipėdos šachmatų finalo priešpaskutinis ratas.


Dubinskas Konstantinas pralošė Jociui Daliui. Vaitonis Vytautas ir Jonuševičius partiją baigė taikiu rezultatu. Žąsytis Žilvinas įveikė Kseniją Černaviną. Armonaitis Silvestras su Stasiumi Vidmantu sužaidė lygiomis. Galuščak Viktoras turėjo pripažinti Barščiausko Gintauto pranašumą.

Dėl prizinių vietų pasiskirstymo paskutiniajame rate kausis Dalius Jocys, Sergej Drozdov ir Silvestras Armonaitis.

Turnyrinė padėtis po X rato. Varžybų partijos. Turnyro nuotraukos.

2011-04-03 15:16

Šiaurės Lietuvos taurė 2011

Kovo 25-27 dienomis Biržuose vyko vaikų greitųjų šachmatų varžybos "Šiaurės Lietuvos taurė 2011". A turnyre dalyvavo 1997-2001 metais gimę žaidėjai, o B žaidė 2001 g.m. ir jaunesni.

Keletas SC "Viesulas" auklėtinių taip pat dalyvavo šiose varžybose.
Vyresniųjų grupėje dalyvavo: Enrika Jakavonytė 4 taškai - 21 vieta, Gvidas Jakavonis 4,5 taško - 16 vieta bendroje įskaitoje.
Mažesniųjų grupėje Marija Šibajeva surinkusi 6 taškus užėmė 6 vietą bendroje įskaitoje (pirmąją vieta tarp mergaičių).

Dalyviai buvo apdovanoti BG8, BG10, BG12, BG14 grupėse. Prizininkų sąrašas.  A turnyro lentelė.  B turnyro rezultatai. Nuotraukos.

2011-03-27 21:35

Lietuvos jaunių čempionatas Šiauliuose

Kovo 17-20 dienomis Šiauliuose, naujai pastatytoje arenoje, vyko Lietuvos jaunių čempionatas.

B16 grupės rezultatai; Tatur Mikajelian 2,5 taško - 43 vieta.
G16 grupės rezultatai;
B18 grupės rezultatai;
G18 grupės rezultatai;

Puikius rezultatus parodė G18 grupėje žaidusi dar viena SC "Viesulas" auklėtinė - Ksenija Černavina. Net labai prastas startas nesutrukdė jai finišuoti su trimis pergalėmis iš eilės ir užimti garbingą trečią vietą.

Šia proga pakalbinome Kseniją. 

2011-03-21 21:57

Visuotinis klubo narių susirinkimas

Kovo 31d. 17:00h ŠSK "Bokštas" patalpose, Laukiningų g. 28, vyks visuotinis klubo narių susirinimas. Bus pristatyta ataskaita už 2010 metus  ir  patvirtintas 2011 metų kalendorius.

Klubo narius ir neabejingus šachmatų gyvenimui Klaipėdoje kviečiame aktyviai dalyvauti.

2011-03-14 20:46

Klaipėdos finalo VII ratas

Kovo 13 dieną kavinėje Black&White vyko jau VII-is Klaipėdos miesto šachmatų finalinių varžybų ratas.

Armonaitis Silvestras laimėjo prieš Dubinską Konstantiną po 57 ėjimų ir pakilo į trečią vietą turnyrinėje lentelėje. Barščiauskas Gintautas turėjo pripažinti Žąsyčio Žilvino pranašumą. Stasius Vidmantas aplošė Vaitonį Vytautą. Černavina Ksenija ir Jonuševičius Audrius po 45 ėjimo partiją sutarė baigti taikiu rezultatu. Žiūrovų nusivylimui varžybų lyderių, Sergej Drozdov ir Jociaus Daliaus, tarpusavio kova buvo atidėta.

Nepaisant kiek sujauktos turnyrinės lentelės, ryškėja varžybų lyderiai. Pirmoje vietoje Drozdov Sergej - 5,5 taško iš 6 galimų. Antroje vietoje Jocys Dalius su 4 taškais iš 5 galimų. Armonaitis Silvestras pasiekęs antrąją pergalę iš eilės - trečioje vietoje 4/6.

Varžybų partijos peržiūrai. Partijos parsisiuntimui.

Turnyrinė padėtis.  Varžybų lentelė. Nuotraukų albumas.

2011-03-11 15:44

Kovo 26d. startuoja startuoja greitųjų šachmatų maratonas

Kovo 26d. startuoja greitųjų šachmatų maratonas "Kretinga 2011". Planuojama 12 etapų. Laiko kontrolė - 15 min. kiekvienam žaidėjui iki partijos pabaigos.

Kviečiame susipažinti su varžybų nuostatais. Maratono tvarkaraštis ir kontaktai.

2011-03-08 21:52

Klaipėdos finalo VI ratas

Kovo 5 d. Black&White vyko VI Klaipėdos finalo ratas.
Džikia Aleksandras dėl asmeninių priežasčių pasitraukė iš turnyro. Pagal taisykles, nesužaidus 50% savo turnyro partijų, visi žaidėjo surinkti taškai ir jo varžovų taškai nebus skaičiuojami galutinėje turnyro lentelėje (tačiau reitingų skaičiavime jie dalyvaus -> žiūrėti 11 d) www.fide.com/fide/handbook.html). Ryšiumi su tuo, kad kai kurie žaidėjai jau buvo sužaidę su Aleksandru, bet jų partijų rezultatų taškai nebus skaičiuojami, kiek pakito turnyrinė lentelė. 

Turnyre pirmauja penktą kartą iš eilės laimėjęs Drozdov Sergej, surinkęs 5,5 taško iš šešių galimų. Artimiausias persekiotojas, Jocys Dalius, turi  surinkęs 4 taškus, tačiau yra sužaidęs viena partija mažiau (t.y 4 iš 5 galimų). Net keturi žaidėjai: Armonaitis Silvestras, Vaitonis Vytautas, Dubinskas Konstantinas ir Galuščak Viktoras - surinkę po 3 taškus. Tačiau pirmieji tris turi surinkę 3 taškus iš penkių galimų, o pastarasis iš šešių. 7-8 vietas dalinasi Jonuševičius Audrius (2,5 iš 5) ir Stasius Vidmantas (2,5 iš 6). Devintoje vietoje Žilvinas Žąsytis surinkęs 1,5 iš 5 galimų. 10-11 užima Černavina Ksenija ir Barščiauskas Gintautas - 1 iš 6 galimų.
Sužaistų partijų skaičius, pralaimėjimų bei pergalių statistika atsispindi šioje lentelėje.

Burtai VII ratui.

2011-02-28 11:14

LŠL sezono uždarymas

Vasario 26-27 dienomis Kaune, vyko paskutinieji Aukščiausios ir Pirmosios lygų ratai. Antrus metus iš eilės čempionais tapo Kauno "Margiris". Antrą vietą užėmė Vilniaus "ŠŠSM-Chess United", o treti liko Kauno (AG).

Klaipėdiečiams paskutinieji du ratai nebuvo sėkmingi. Teko pripažinti triuškinantį pralaimėjimą prieš būsimus čempionus bei pralošti  prieš bronzos laimėtojus. Maža to, artimiausi konkurentai, laimėję paskutinius mačus, išstūmė Klaipėdos komandą į priešpaskutinę vietą turnyrinėje lentoje. Kaip žinia, teks laimėti pereinamąjį mačą, norint išlikti Aukščiausioje lygoje.

Aukščiausios lygos turnyrinė lentelė.

Pirmojoje lygoje primąją vietą iškovojo Gargždų "Mintis". Pirmosios lygos nugalėtojai užsitikrino patekimą kitą sezoną į Aukščiausiąją lygą. Antros vietos nugalėtojai Kretingos ŠSK "Minija", privalės laimėti pereinamąjį mačą, norėdami pakeisti Klaipėdos komandą Aukščiausioje lygoje. Trečią vietą iškovojo Marijampolės "ZSM-Sūduva".

Pirmosios lygos turnyrinė lentelė.

ŠSK "Bokštas" prisideda prie prizininkų bei M. Narmonto, įvykdžiusio IM normą, sveikinimų!

"Delfi" straipsnis apie pasibaigusį LŠL sezoną.

 
Papildymas:

Klaipėdos "Bokštui" ir Kretingos "Minijai" kova dėl teisės kitą sezoną dalyvauti aukščiausioje lygoje gali pasunkėti,
kadangi šio sezono LŠL nuostatai leidžia į šią kovą prisijungti ir daugiau komandų.

Iš LŠL nuostatų:
Suteikiama galimybė šiame mače dalyvauti ir komandoms, kurios yra žaidę ankstesniuose sezonuose ir yra buvę LŠL aukščiausiosios lygos prizininkėmis, o šiame sezone nestartuoja.

2011-02-24 22:18

Draugiškas mačas Klaipėda - Kaliningradas

Vasario 20-21 d. Klapėdoje vyko draugiškas mačas tarp Klaipėdos ir Kaliningrado jaunųjų šachmatininkų. Dalyvių amžius svyravo nuo 7 iki 14 metų. Varžybų organizatoriai: "Rusijos tėvynainių paramos fondas" ir vadovė Žana Šibajeva. Drauge su vienintelėmis šachmatus propaguojančiomis Klaipėdos mieste organizacijomis: sporto centru "Viesulas" ir šachmatų sporto klubu "Bokštas", bei begalė mažiau ar daugiau padėjusių pagalbininkų, pasirūpino, jog svečiai iš kaimyninės šalies jaustųsi komfortiškai ne tik varžybų metu.
Svečiai iš Kaliningrado buvo ne ką mažiau nustebinti ne tik iš anksto suplanuota kultūrine programa, bet ir kibiu ir ne kiekvienam įkandamu mūsų jaunųjų šachmatininkų žaidimu. Tik po atkaklios kovos rezultatu 8,5-7,5 teko pripažinti svečių pranašumą. Varžybų didvyriu tapo dešimtmetis Leonov Jevgenij, kuris ne tik laimėjo abi savo partijas, bet privertė svarstykles nukrypti savo komandos naudai ir išplėšė pergalę.


Mūsų komandai garbės taškus pelnė: Inčiūra A., Djakova A., Budiak., V., Borisovaitė A., Jablokov D., Krivošejenko V., bei pustaškių autoriai: Jakavonis G., (1/0,5) bei Šibajeva M. (2/1)

Pirmos dienos mačo partijų užrašai.   (5-3)
Antros dienos mačo partijų užrašai.  (3,5-4,5)

Straipsniai obzor.lt ir kurier.lt (rusų kalba)

2011-02-24 20:02

Klaipėdos finalo V ratas

Kla

2011-02-21 23:00

Klaipėdos finalo IV ratas

lK

2011-02-08 00:51

Klaipėdos finalo III ratas

Vasario 6 d. Black&White patalpose (adresu H. Manto 7/M.Mažvydo al. 2) svečiavosi nemažas būrys smalsuolių, kurie stebėjo Klaipėdos finalo trečiojo rato eigą. Tarp žiūrovų buvo galima išvysti: R. Čepauską, B. Rumiancev, M. Lapėginą ir kitus Klaipėdos šachmatų gyvenime žinomus žmones.

Trečiajame rate burtai išrikiavo jaunimą prieš labiau patyrusius žaidėjus.
Vyko atkakli kova, tačiau galų gale jaunimas turėjo pripažinti didesnę patirtį turinčių varžovų pranašumą - bendras rezultatas 4-2 pastarųjų naudai. Vienintelę pergalę jauniesiems pelnė K.Černavina.
Beje, visos pergalės buvo iškovotos juodųjų.

Po trijų ratų taškų nebarstantis Jocys Dalius pirmauja atsiplėšęs pustaškiu nuo artimiausių persekiotojų. Asmeninius III rato rezultatus galima peržvelgti šioje nuorodoje. Turnyrinė lentelė.  Burtai IV ratui.

A. Lavritov straipsnis apie III ratą (rusų kalba) arba jo kopija .

2011-01-30 20:33

LŠL

Sausio 30d. vyko jau VI-sis LŠL ratas. Klaipėdos ŠSK "Bokštas" ta proga keliavo į Plungę kur surėmė ginklus su VŠK "Bokštas-2" komanda. Abejoms komandoms žaidus ne stipriausios sudėties, klaipėdiečiai šventė pergalę rezultatu 4-1. Šia pergale Klaipėdos miesto komanda užtikrino savo šansus neiškristi iš Aukščiausios lygos.

VI rato rezultatai. Aukščiausios lygos turnyrinė lentelė.
Pirmosios lygos turnyrinė padėtis.

Nuotraukos iš mačo VŠK "Bokštas" (Plungė) - ŠSK "Bokštas" Klaipėda.

2011-01-28 12:29

Klaipėdos finalo II ratas

Klaip

2011-01-21 17:35

Klaipėdos finalo atidarymas ir I ratas

Sausio 16 d. 10:00h "Manto namuose" antrajame aukšte esančioje kavinėje  "Black&White" (adresu H. Manto 7/M.Mažvydo al. 2.) vyko atidarymas ir pirmasis Klaipėdos miesto finalo ratas. 
Mindaugą Gimbutą finale pakeitė VI pusfinalio vietos laimėtojas - Gintautas Barščiauskas.

I rato rezultatai. Burtai. Varžybų partijas galima pasižiūrėti arba parsisiųsti .pgn formate.

Trumpas straipsniukas kurier.lt (rusų kalba)
Straipsnis teisėjo akimis  - Anatoly Lavritov apie I ratą. (rusų kalba)

2011-01-18 13:45

2011 šachmatų kongresas Druskininkuose

Sausio 15-16 dienomis Druskininkuose vyko suagusiųjų greitųjų šachmatų turnyras ""Europa Royale rapid open" ir vaikų gim. 1997 ir jaunesnių greitųjų šachmatų varžybos "Aquapark rapid open". Abejuose varžybuose buvo žaidžiami 9 ratai su laiko kontrole 25 min. + 10 s.

Suagusiųjų varžybų prizininkai:
1. Putka Verner (2297) - 8 taškai;
2. GM Šulskis Šarūnas (2568) - 8 taškai;
3. Tvarijonas Tomas (1929) - 6,5

Suaugusiųjų varžybų rezultatai.

Vaikų varžybų prizininkai:
1. Misiuk Patrik - 8 taškai;
2. Tokranovs Dmitrijs - 7,5 taško;
3. Kurbanova Dagmara - 7 taškai;

Vaikų varžybų rezultatai.

"Aquapark open" taip pat dalyvavo ir keletas klaipėdiečių: Gvidas (5,5 taško - 17 vieta) ir Enrika (4 taškai - 41 vieta) Jakavoniai, Kiril (5 taškai - 30 vieta) Garifulin ir Marija (5,5 taško - 20 vieta) Šibajeva.
Marijos rezultatas leido jai iškovoti III-ąją vietą tarp dešimtmečių ir I-ąją vietą dešimtmečių mergaičių įskaitoje.

Keletas foto akimirkų iš "Aquapark open".

2011-01-18 13:25

Klaipėdos miesto tarpmokyklinės šachmatų varžybos

Sausio 24-26 dienomis vyskusiose varžybose dalyvavo 16 komandų suskirstytų į du pogrupius po 8 komandas.  Varžybos vyko "Pajūrio" pagr. mokykloje, adresu Laukininkų g. 28. Žaidėjams buvo skiriama 15 min. iki partijos pabaigos. Į finalinį žaidimo etapą išėjo 6 komandos, kurios aiškinosi, kas atstovaus Klaipėdos miestą tarpzoninėse varžybose.

Geriausiai pasirodžiusias mokyklas galima pamatyti žemiau pateiktoje lentelėje.

Mokyklos pavadinimas

1

2

3

4

5

6

Viso

Vieta

1

„Aitvaro“ gimn.

3

1

3

1

2

10

IV

2

„Gabijos“ pagr.

1

0,5

3

1

0

5,5

V

3

„Ąžuolyno“ gimn.

3

3,5

4

2,5

3

16

I

4

„Santarvės“ pagr.

1

1

0

0

0

2

VI

5

„Versmės“ pagr.

3

3

1,5

4

2

13,5

II

6

„Pajūrio“ I pagr.

2

4

1

4

2

13

III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011-01-13 12:14

LŠL

Sausio 9 d. vyko jau V-sis LŠL ratas.
Aukščiausioje lygoje ŠSK "Bokštas" turėjo priimti svečius iš Kauno "Margirio2" komandos narius. Mačas po įtemptos kovos baigėsi taikiu rezultatu 2,5-2,5.
Lentų rezultatai.

Aukščiausioje lygoje lyderiu išlieka Margiris-1 (Kaunas), jį vejasi AG (Kaunas) ir VSSSM -Chess United (Vilnius).  Turnyrinė padėtis.

Pirmojoje lygoje dvivaldystė: Kretingos "Minija" ir  Gargždų "Mintis" - tęsia kovas be pralaimėjimų. Pagal papildomus rodiklius Kretingos "Minija" lenkia savo persekiotojus. Turnyrinė padėtis.

2011-01-04 17:24

Klaipėdos moksleivių iki 15 metų Naujametinis turnyras

Sausio 3-5 dienomis Klaipėdoje vyko Naujametinis moksleivių turnyras iki 15 metų. Po trijų dienos kovų turnyro nugalėtoju tapo Gvidas Jakavonis, surinkęs 7 taškus iš 8 galimų ir nepralošęs nė vienos partijos. Antrą vietą iškovojo Enrika jakavonytė surinkusi 6,5 taško. Enrika taip pat laimėjo pirmąją vietą dvylikamečių grupėje ir pirmąją mergaičių įskaitoje. Trečią vietą bendroje įskaitoje iškovojo Aleksandras Inčiūra. Aleksandras taip pat užėmė antrą vietą dvylikamečių ir pirmąją dešimtmečių grupėje.


Grupių nuglėtojai ir varžybų foto akimirkos.
Turnyro rezultatai.

2011-01-01 15:47

Klaipėdos miesto moksleivių iki 15 metų Naujametinio turnyro nuostatai

Varžybos numatomos sausio 3-5 dienomis. VIII ratai šveicariška sistema, duodant kiekvienam žaidėjui 60 min. galvojimo iki partijos pabaigos.

Siūlome susipažinti su varžybų nuostatais.

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas