Klaipėdiečių šachmatų partijos

Čia patalpintos Klaipėdos miesto čempionų (toli gražu ne visų), taip pat pajėgiausiųjų šachmatininkų, gyvenusių Klaipėdoje, šachmatų partijos sužaistos įvairiuose turnyruose. Taip pat partijos iš kai kurių turnyrų (Klaipėdos čempionatai 2000-2004 m.m., festivaliai  2002-2003 m.m.), kurie vyko Klaipėdoje ir kuriuose dalyvavo klaipėdiečiai.  Asmeninių partijų rinkinių šaltiniais buvo asmeniniai archyvai. Bet asmeninių archyvų nedaug, nes praėjo daug laiko ir didelės dalies Klaipėdos čempionų nebėra gyvųjų tarpe, arba mes nežinome, kur jie dabar gyvena, kas jų giminės. Laimei,  dalis partijų už 1970-1976 m buvo rasta Klaipėdos archyve, kur jos pateko kartu su Miesto sporto komiteto archyvais. Tai didelė sėkmė tiems kas domisi Klaipėdos miesto šachmatų istorija.

   Asmeniniuose rinkiniuose yra įdėtos tik tos partijos, kurias rinkinio turėtojas arba laimėjo, arba baigė lygiomis. Partijos, su retomis išimtimis (M. Jefimov) nėra komentuotos, ar   kaip nors atrinktos, išskyrus anksčiau minėtus kriterijus. Tačiau didelė dalis partijų užrašų yra arba dingę, arba sunkiai prieinami. Geriausieji šachmatininkai žaisdavo Lietuvos pirmenybėse ir, gal būt, kažkur yra jų partijų užrašų, bet mums jie sunkiai prieinami. Anksčiau nebuvo kompjūterinių programų, nebuvo elekroninių partijų užrašų, todėl , dėl suprantamų priežasčių, daug kas dingo dėl to, kad popieriniai užrašai buvo išmesti, ar sudegė gaisro metu. Todėl , dėl minėtų priežasčių, yra nedaug R. Barstačio, V. Baršausko, M. Kozlovo, A. Svidro, P. Medicko partijų. Kai kurių , kaip R. Barstačio, ar V. Baršausko partijų buvo rasta tarptautinių šachmatų tinklapių bazėse, ar Klaipėdos archyve, bet nedaug, nes  tinklapiai talpina tik stambesniųjų turnyrų partijas, o archyvas turi partijų už ribotą laikotarpį. Todėl tie kas turite žinių apie minėtų šachmatininkų partijų užrašus, ar vietą, kur galima būtų jų rasti , prašom pranešti Bokšto tinklapio kontaktų skyriuje nurodytais adresais.

    Norėdami pažiūrėti partijų nuspauskite kairiamę šonę pasirinktą klavišą. Pasirodžius diagramai, ypač kai rinkinyje daug partijų, kartais reikia šiek tiek palaukti, kol pasikraus šachmatų partijos į partijų rodymo programą.

To top

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas