Auka ant h7.

Šio tipo kombinacijose dažniausiai aukojamas rikis už h7 pėstininką karaliaus sparne, tačiau taip pat aukojamos ir kitos figūros: žirgas, bokštas ir net valdovė. Tai karalių atakuojančios kombinacijos, kurios dažniausiai baigiasi matu, arba didele puolančiųjų figūrų persvara. Tačiau aukojant vertingesnes figūras, bokštą, valdovę tenka tiksliai skaičiuoti galimas pasekmes, nes nepagrįstai paaukojus, gali būti nelauktas rezultatas. Kai kurios šio tipo kombinacijos yra labai sudėtingos.

Rikio auka ant h7 (h2) toliau „auka ant h7“ yra bene seniausia žinoma . Tačiau, nors ir populiari ir efektinga, ši auka nėra paprasta. Kad ji būtų sėkminga , baltųjų pozicija atitiktų minimalius reikalavimus : rikis su šachu gali kirsti h7 pėstininką, žirgas su tempu gali patekti į laukelį g5, valdovė gali patekti į laukelį h5, ar kitą h vertikalės laukelį, dar svarbu turėti pėstininką ant e5, bokštą pusiau atviroje vertikalėje e, rikį diagonalėje c1-f4, žirgą laukeliuose f3, d2.

Juodųjų pozicijai keliami reikalavimai: pėstininkai f7, g7 – stovi pradinėse pozicijose. Pėstininkas h7 stovi pradinėje pozicijoje, bet gali jo ir visai nebūti, arba būti ant h5, juodųjų žirgas negali patekti į laukelį f6, ar f8 , juodųjų valdovė ar rikis negali patekti į b1-h7 diagonalę, juodųjų bokštas stovi ant f8, valdovė (pageidautina) ant d8.

Yra nemažai kombinacijų, kai aukojami iš eilės du rikiai: pirmuoju ėjimu ant f7, antruoju ant g7, o po to į karaliaus ataką įtraukiamas dar bokštas.

Žirgas dažniausiai aukojamas ant h7, kai varžovo pėstininkų konfiguracija yra: f7,g6,h7. Čia kartais tenka paaukoti, dar vieną figūrą, kad galutinai sunaikinti varžovo karaliaus pėstinikų priedangą.

Bokštas aukojamas ant h7 dažniausiai, kai yra atvira h linija ir per ją į pagalbą galima pritraukti kitą bokštą, ar valdovę.

Valdovė aukojama ant h7 rečiau, bet kombinacijos būna efektingos, beveik visada baigiasi varžovo karaliaus užmatavimu.

Pažiūrėti „ aukos ant h7 “ kombinacijų galite čia.

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas