Taktikos treniruotės

  Čia įdiegta šachmatų kombinacijų (taktikos) programėlę leidžia nenutrūkstamai, „kol atsibos“ spręsti kombinacines situacijas šachmatų lentoje. 

Kartu reikia pažymėti, kad ši laisvojo kodo programa veikia tik, naudojant Internet Explorer naršyklę, bet neveikia, naudojant Google Chrome naršykle. Tad norint peržiūrėti parijų lobyną reikia kompjuteryje turėti  įdiegtą Internet explorer naršyklę

 

Kaip naudotis? Kieno pirmasis ėjimas. Jei matome juodųjų figūras apatinėje lentos pusėje - juodieji pradeda ir laimi, jei baltųjų - baltieji pradeda ir laimi. 

    Užduoties sprendimo ypatumai Sprendimas turi būti kombinacinis, o ne pozicinis. Programėlė prašo nurodyti ne tik pirmąjį ėjimą, bet ir visus likusius, kurie įrašyti užduoties sprendinyje.  Kai kuriose užduotyse, jau nuo pirmojo ėjimo, galimas ne vienas sprendimo  variantas, tuo labiau, jų daugėja tolesniuose ėjimuose. Deja, programėlė žino tik vieną užduoties sprendinį. O kitus, kad ir teisingus sprendinius   vertina, kaip klaidą, net jei būtų, kad ir kitomis figūromis, matas. Tai, be abejo, programėlės  trūkumas, tačiau tai atsveria kiti jos privalumai. Ką daryti? Galima paieškoti dar vieno sprendimo, arba galima pažiūrėti programėlės sprendimą nuspaudus pele klavišą “Patark kur eiti”.

 Sprendimo patikrinimas. Kai nusprendėme su kokia figūra ir į kokį laukelį reiktų eiti, pele tempiame figūrą į tą laukelį. Dabar turėsime dvi situacijas: jei ėjimas yra toks, koks užrašytas užduoties sprendinyje , tai figūra lieka laukelyje į kurį buvo nutemta ir diagramoje pasirodo užrašas "Geras sprendimas" ir atsakomasis ėjimas, jei ne – tai nutemptoji figūra grįžta atgal ir atsiranda užrašas: " Tai ne tas sprendimas - bandykit kitus". Tokiu atveju galima ieškoti kito varianto ir temti, tą arba kitą figūrą,  į kitą laukelį tol, kol rasime tinkamą sprendinį, arba paprašyti programėlės pagalbos. Tam nuspaudžiame klavišą „Patark kur eiti“.  Kai nuspausime minėtą klavišą, šalia klavišo atsiras užrašas, pav. toks: „Bandykit Žd5'' . Po atsakomojo ėjimo reikia daryti ir tolimesnius ėjimus, kol pasirodys užrašas: "Užduotis išspręsta". Kai sprendimas yra pilnai ir tinkamai užbaigtas, programa automatiškai pakrauna sekančią poziciją  ir vėl galime spręsti naują užduotį. Šita programėlė turėtų padėti lavinti kombinacinį mąstymą prie šachmatų lentos. Sėkmės.

 

 

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas