2010-04-23 12:08

Aleksandras Džikia - interviu

Balandžio 10d. vykusio simultano metu Aleksandras laimėjo 20 partijų, o penkiose dėl laiko stokos buvo užfiksuotos lygios. Maža to, po valandos trukusio maratono, renginio svečiui teko sužaisti gyvąją šachmatų partiją prieš nežinia iš kur atklydusią karalaitę su visa savo patikėtinių palyda. Aleksandras nepabūgo nei gyvų pėstininkų puolimo, nei žirgo aukos - partija baigėsi taikiu rezultatu. 
Po renginio mums pavyko pakalbinti Aleksandrą, kuris atsakė į keletą klausimų ir tuo pačiu leido pasidalinti atsakymais su mūsų skaitytojais.

Taigi, pristatome mūsų pokalbio darbo vaisių!

2010-04-23 11:36

Viesulo taurės II rato rezultatai

Po II rato 7 žaidėjai: Mikajelian Tatur, Inčiūra Aleksandras, Barista Tomas, Zolotov Roman, Jakavonis Gvidas, Sancevič Artemij ir Vaičkus Povilas - tęsia kovas nepraradę taškų.
Primename, kad II ratas įvyks balandžio 25 d. 10:00!
II rato rezultatai ir burtai.

2010-04-19 21:53

Klubo nario netektis

Balandžio 16 d. kapų tylos ir juodos žemelės amžinam poilsiui  buvo priglaustas gerbiamas klubo narys Viktoras Chaltušin.

Dalijamės skausmu ir nuoširdžius užuojautos žodžius skiriame jo artimiesiems.

2010-04-19 21:41

Viesulo taurės naujienos

Ryšiumi su tuo, kad gegužės 14-16 vyks vaikų iki 8 metų čempionatas, pakoreguojamas varžybų tvarkaraštis. Ivykę pakitimai: ratas iš gegužės 16 d. atkeliamas į balandžio 25 d. 10:00h. Pakitimai padaryti ir varžybų nuostatuose.

Burtai sekančiam ratui turėtų pasirodyti sužaidus atidėtas partijas, t.y. balandžio 24 d. 

2010-04-17 23:11

Bokšto taurė I ratas

Balandžio 17 d. startavo Bokšto taurė, kurioje iš viso dalyvauja 24 dalyviai. Tik vėlai vakare sužaidus atidėtą partiją, paaiškėjo rytdienos burtai. 
I rato rezultatai ir partijos.

2010-04-17 15:54

Viesulo taurė I ratas

Balandžio 17 dieną startavo "Viesulo" taurė. Varžybose varžosi 28 jaunieji šachmatininkai, teisėjauja daugumos dalyvių trenerė - Olga Beliajeva. 
Turnyro rezultatai ir burtai.

2010-04-15 18:29

Startuoja "Viesulo taurė"

Nuspręsta leisti "Bokšto taurėje" dalyvauti tik patiems pajėgiausiems jauniesiems šachmatininkams. Dėl šios priežasties jaunieji Klaipėdos šachmatininkai varžysis "Viesulo taurėje". Šių varžybų prizininkai iškovos teisę kitais metais dalyvauti "Bokšto taurėje". 

"Viesulo taurėje" nebus jokių startinių mokesčių. Galite susipažinti su varžybų nuostatais.

2010-04-15 18:02

LŠL finaliniai mačai

Balandžio 10-11 dienomis vyko finaliniai LŠL mačai. 
Aukščiausioje lygoje po atkaklios kovos, tik pagal papildomus rodiklius nugalėjo Kauno Margirio Pirmoji komanda. Komandų prizininkių trejetukas:
1. "Margiris-1" (Kaunas)
2. "Panevėžys"
3. "Bokštas-1" (Plungė)
Aukščiausios lygos rezultatai.

Pirmojoje lygoje dėl prizinės vietos kovojo Pirmoji Klaipėdos komanda ("Bokštas") vadovaujama Vytauto Vaitonio. Paskutinius du mačus mūsų ekipa privalėjo žaisti susilpnintos sudėties ko pasekoje liko garbingoje trečioje vietoje. Šį sezoną komanda sugebėjo prieiti Aukščiausiosios lygos vartus. Kauno ir Marijampolės komandoms pasisekė labiau. Pirmieji jau pateko, o antrieji kovos pereinamąjį mačą dėl patekimo į Aukščiausiąją lygą. 
Pirmosios lygos prizininkai:
1. "AG" (Kaunas)
2. "Marijampolė"
3. "Bokštas" (Klaipėda)
Pirmosios lygos rezultatai.


(Iš kairės į dešinę: V. Povilavičius, G. Barščiauskas, V. Vaitonis, D. Januševičiūtė)

Sveikiname komandą ir tikimės, jog kitais metais vartai jau bus atidaryti!

2010-04-10 18:24

Šachas skulptūrų parke

Balandžio 10 dieną vykusio renginio metu buvo galima padaryti mankštą su Wing Tsun Kungfu instruktorium Tadu. Tėvelių vaikai galėjo žaidimo aikštelėje linksmintis drauge su "Bulidu" klounais, o šachmatų mėgėjai išmėginti savo jėgas net dvejose skirtingose renginio dalyse. Buvo žaidžiamas žaibo turnyras ir tuo pat metu Aleksandras Džikia lošė simultaną su visais norinčiais skulptūrų parke. Per turnyrą neišvengta kuriozų, kaip kad 20 dalyvių lošė 7 turus ratų sistema.

Turnyro rezultatai paaiškėjo maždaug po valandos. Tačiau net ir tokių keistų burtų dėka buvo išaiškinti turnyro prizininkai: 1. Katalov Andrej; 2. Žąsytis Žilvinas; Jevgenij Kosikov.

(turnyro nugalėtojas A. Katalov) 

(A. Džikia simultano metu)

Simultano metu sužaidęs 25 partijas, tik penkiose iš jų Aleksandras buvo priverstas siūlyti lygias, dėl laiko stokos, o visose kitose šventė pergales. Pasibaigus turnyrui, vyko gyvųjų šachmatų kompozicija-partija. Buvo žaidžiama neįprasto dydžio šachmatais, o kai kurias figūras vaidino gyvi personažai. Baltųjų kariaunai vadovavo karalaitė, patarinėjama ŠSK "Bokštas" prezidento, o jų priešininkų kariuomenę valdė simultano metu apšilęs Aleksandras. Negyvas figūras išraiškingai kilnojo karalaitės padėjėjai. Partijai įsibėgėjus, baltųjų žirgo auka apnuogino karalių, ko pasekoje po dramatiškos kovos ir abipusių klaidų partija baigėsi amžinu šachu.

Dėkojame šventės iniciatoriams - J.L.Vynerio labdaros ir paramos fondui, bei  Mažosios Lietuvos istorijos muziejui, bei visiems dalyviams prisidėjusiems prie šio renginio.

Nuotraukos iš šventės.
Filmuota medžiaga apie šventę. ("Vakarų ekspresas" - Eimantas Chachlovas)

2010-04-08 14:44

Kviečiame šachmatų mėgėjus išmėginti savo jėgas "Skulptūrų parko" erdvėje

Balandžio 10 d. kviečiame visus norinčius sudalyvauti nemokamame šachmatų turnyre "Šachas Skulptūrų parke" arba išnaudoti galimybę sužaisti simultano partiją su vienu iš renginio svečių.  Pasibaigus turnyrui, vyks  teatralizuota akcija "Gyvieji šachmatai", susirinkusieji bus vaišinami karšta arbata.  

Renginys atsižvelgiant į oro sąlygas truks apie 1 valandą. Renginio pradžia 11:00.
Daugiau informacijos apie renginį galima rasti varžybų nuostatuose.

Varžybų nuostatai.

2010-04-08 13:31

Žaibo XII etapas ir apdovanojimai

Balandžio 7 d. pasibaigė  XII Žaibo etapas ir tuo pačiu pats Žaibo maratonas. Dėl pirmosios vietos bendroje įskaitoje kovoti jau buvo beprasmiška, ją iš anksto užsitikrinęs Aleksandras Džikia. Antroje vietoje laikėsi Dmitrijus Mironovič, kurį persekiojo Žilvinas Žąsytis . Pastarasis sugebėjo paskutiniame etape laimėti pirmąją vietą ir taip bendroje įskaitoje liko antras, o Dmitrijus trečias.


Iki 14 metų amžiaus grupėje neįveikiamas buvo Gvidas Jakavonis užėmęs pirmą vietą. Antrą vietą iškovojo Mykolas Šuliakovskij. Trečias liko Tomas Barista. 

(Iš kairės pusės: pirma eilė - Mykolas, Gvidas Tomas; antra eilė - Aleksandras, Dmitrij, Žilvinas)

Sveikinimai nugalėtojams!
Etapų statistika.

2010-04-04 12:38

"Bokšto taurė" kviečia į varžybas

Balandžio 17 dieną 10:00 val. startuoja "Bokšto taurė". Bus kovojama dėl ŠSK "Bokštas" taurės ir  3 kelialapių į kitų metų Klaipėdos miesto finalą.

Varžybose būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos varžybų nuostatuose.

2010-04-02 15:39

Mokinių iki 12 metų turnyras

Balandžio 1-2 vyko mokinių iki 12 metų turnyras. Turnyre dalyvavo 33 mokiniai ir varžėsi 3 grupėse: bendroje, vaikų iki 8 metų amžiaus ir mergaičių.


Mergaičių grupėje:                  iki 8 metų:                           Bendroje grupėje:
1. Marija Šibajeva                   1. Nikita Pavliukovec            1. Aleksandras Inčiūra                  
2. Jekaterina Pavliukovec        2. Oleg Zinovjev                  2. Timofėj Tiapšev
3. Anastasija Djakova             3. Artemij Sancevič              3. Roman Zolotov

2010-04-01 15:15

Šachmatų klubo pirkiniai ir planai.

ŠSK "Bokštas" įsigijo 15 naujų  šachmatų komplektų. Kitas pirkinys planuojamas būti "Pajūrio" pagrindinės mokyklos sporto salė.

2010-03-31 22:11

BM10, BM12, BM14 čempionatas Druskininkuose

Kovo 25-30 dienomis Lietuvos vaikų ir jaunučių čempionatas vyko Druskininkuose. 
Kaip taisyklė mergaičių 12 ir 14 amžiaus grupėje Klaipėda atstovų neturėjo. Mergaičių iki 10 metų amžiaus grupėje dalyvavo Enrika Jakavonytė ir Marija Šibajeva (pastarajai tai kontrolinės varžybos prieš numatomą G8 čempionatą Palangoje). Abiejų žaidėjų žaidimas išsiskyrė nepastovumu, ypatingai permainingai vyko tarpusavio klaipėdiečių partija, kurią laimėjo didesnę patirtį sukaupusį žaidėja. Bendroje įskaitoje Enrika liko 14, o Marija 21 iš 26 dalyvių.
Berniukų iki 10 metų dalyvavo net penki auklėtiniai: Aleksandras Inčiūra, Ugnius Viskontas, Vladislav Karnešov, Kiril Garifulin ir Kristoferis Solovjov. 
Puikiai pasirodė šiose varžybose jaunasis Aleksandras, surinkęs 6 taškus iš 9 ir užėmęs 13 vietą iš 65 dalyvių. Aleksandro darbštumas treniruočių metu galėtų būti puikus pavyzdys ir gerokai vyresniems jo oponentams. 
Maloniai nustebino Ugniaus pasirodymas - vos pusmetį lankantis treniruotes jis sugebėjo aplenkti  beveik pusę gerokai daugiau patirties turinčių varžovų. 
Neatpažįstamai blankiai atrodė Vladislavo ir Kirilo žaidimas, kurie atitinkamai užėmė 44 ir 48 vietas iš 65 dalyvių. Neišsipildė prognozės - iš šių dviejų auklėtinių treneriai tikėjosi geriausių rezultatų dešimtmečių grupėje iš visos delegacijos.
Ko gero skaudžiausią patirtį parsivežusiam iš varžybų Kristoferiui tai buvo pirmos varžybos ir todėl jo rezultatai per daug nesureikšminami.

B12 grupėje gerai pasirodė Gvidas Jakavonis. Smagu stebėti jaunojo šachmatininko tobulėjimą, ne be reikalo šio sportininko pasirodymui prognozės buvo pačios optimistiškiausios. Gvidas užėmė 10 vietą iš 36 dalyvių. 

B14 grupėje Mykolas Šuliakovskij užėmė 24 vietą iš 39 dalyvių ir įrodė gali kovoti ir dėl aukštesnių rezultatų. 

 

2010-03-31 21:31

BM16, BM18 čempionatas Panevėžyje

Kovo 10-13 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos šachmatų čempionatas jaunių (iki 18 metų) ir jaunučių (iki 16) amžiaus grupėse.
Klaipėdą šiais metais atstovavo: Ksenija Černavina, Aleksandras Džikia, Dmitrij Mironovič, Žilvinas Žąsytis, bei Enrika ir Gvidas Jakavoniai (pastariesiems tai buvo kontrolinės varžybos prieš savo amžiaus čempionatus).
Geriausiai iš mūsiškių pasirodė Ksenija, kuri savo amžiaus grupėje (G18) liko ketvirta su 4 taškais iš 9 galimų. Ir nors pati šachmatininkė savo rezultatu liko patenkinta, pasak trenerio, sužaidus sėkmingiau pirmąją dalį turnyro buvo galima tikėtis geresnių rezultatų.
Aleksandras surinko 3,5 taško iš 9 galimų ir užėmė 10 vietą iš 15 dalyvių. Geriausiai sulošta partija neliko nepastebėta ir turnyro nugalėtojo V. Šetkausko. Jau pirmajame rate po itin atkaklios kovos ceitnote padaręs grubią klaidą Aleksandras turėjo pripažinti varžovo pergalę. Šią partiją galima pažiūrėti šioje nuorodoje. Ko gero po šio "smūgio" Aleksandras nerado savojo žaidimo iki pat varžybų pabaigos.
Dmitrijus, Žilvinas ir Gvidas dalyvavo "mirtininkų" grupėje, kur dalyvių skaičius viršijo pusšimtį ir prognozės nebuvo tokios optimistiškos. Šešiolikmečių grupėje triumfavo jaunesnieji konkurentai. Mūsiškiai tenkinosi 27, 29 ir 50 vietomis.
Enrika dalyvavo šešeriais metais vyresnėje grupėje, todėl 16 vieta iš 18 dalyvių vertinama palankiai.

2010-03-31 20:40

Žaibo X ir XI etapai

Žaibo X etapo rezultatai:
                                                             iki 14 metų:
1. Mironovič Dmitrij                               1. Jakavonis Gvidas
2. Žąsytis Žilvinas                                 2. Jakavonytė Enrika
3. Galuščak Viktoras                             3. Šuliakovskij Mykolas

Visi X etapo rezultatai.Žaibo XI etapo rezultatai:
                                                            iki 14 metų:
1. Galuščak Viktoras                            1. Jakavonis Gvidas
2. Kasradze Davidas                            2. Karnešov Vladislav
3. Januševičiūtė Donata                       3. Garifulin Kiril


Visi XI etapo rezultatai.

2010-03-24 21:31

Klaipėdos čempionato dalyvių reitingo pokyčiai

FIDE užfiksavo Klaipėdos čempionato dalyvių reitingo pokyčius.

2010-03-21 21:45

Klaipėdos miesto pirmenybių rezultatai

Trukęs beveik tris mėnesius (ilgiau varžybų vykdyti neleidžia FIDE registruojamų  varžybų reglamentas) pasibaigė Klaipėdos miesto pirmenybių finalas.  Reitingų favoritai garbingai kovojo dėl aukštesnių vietų, kurių be kovos niekaip nenorėjo paleisti varžybų debiutantai. 13 varžovų ratų sistema bandė įrodinėti esą verti stipriausio Klaipėdos miesto šachmatininko vardo. Geriausiai tai sekėsi daryti jau net aštuntąjį kartą čempionu tapusiam Sergejui Drozdovui! Vienas garsiausių Klaipėdos miesto šachmatininkų iš 13 partijų sulošė tik tris partijas lygiomis, o kitose šventė pergalę (10,5 taško). Per plauką nuo čempiono vardo dalybų atsiliko Jocys Dalius, kuris surinkęs 10 taškų irgi nepralošė ne vienos partijos, o tik keturias baigė taikiu rezultatu.
Ne ką mažiau atkakli kova vyko dėl trečiosios vietos dalybų. Net 3 pretendentai: Gintautas Barščiauskas, Vytautas Vaitonis ir Konstantinas Dubinskas - paskutiniosiose partijose bandė forsuoti įvykius jiems naudinga linkme. Pastarajam surinkus 8 taškus, sėkmė šypsojosi ir papildomuose rodikliuose.Verta paminėti vieno iš debiutantų, Dmitrijaus Mironovičio, pasirodymą. Vienas jauniausių finalo dalyvių visą turnyrą prizininkams kvėpavo į nugarą ir  tik finiše pralošęs iš eilės tris partijas su 6,5 taško liko septintoje vietoje.
Galima tik pasidžiaugti, kad varžybose nepabūgo su vyrais kautis ir dvi damos: Donata Janušvečiūtė ir varžybų debiutente - Ksenija Černavina. Jei tik lėšos leis, varžybų organizatoriai pasižadėjo kitais metais suorganizuoti ir atskirą Klaipėdos miesto moterų čempionatą.

2010-03-21 21:37

X Žaibo etapo laiko patikslinimas

Kovo 24 dieną X Žaibo etapas prasidės neįprastu laiku, viena valanda ankščiau - 18:00.

Patikslinimas kalendoriuje.

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas