Greitųjų šachmatų maratono „Kretinga-2011“ nuostatai

       I.            Tikslai ir uždaviniai: Populiarinti šachmatus, palaikyti bei kelti meistriškumą, turiningai praleisti laisvalaikį.

     II.            Vykdymo vieta: Kretingos kultūros centras (Pabrėžos g. 1), arba savivaldybės posėdžių salė (Chodkevičiaus g. 10, IV aukštas). Gali vykti ir kitose patalpose. Tiksli vieta bus žinoma kiekvieno etapo išvakarėse.

  III.            Vykdymo laikas: Planuojama kiekvieno mėnesio paskutinį savaitgalį. (šeštadienį arba sekmadienį). Šeši etapai bus surengti šeštadieniais, likusieji sekmadieniais. Liepos ir spalio mėnesiais numatyta surengti po du etapus. Preliminarus grafikas pridedamas atskirai, tačiau jis gali būti koreguojamas atsižvelgiant į kitas varžybas, patalpų gavimą ir pan. Registracija į kiekvieno etapo varžybas 9:45-9:55. Burtų traukimas-9:55. 10:00-startas. Pageidautina pagal grafiką numatytų varžybų išvakarėse pasitikslinti datą, laiką ir žaidimo vietą bei prasinešti apie ketinimą dalyvauti etape nurodytais telefonais (8 684 46412 ir 8 445 53438) arba e-paštu (vikontak@gmail.com). Esant dideliam šachmatininkų skaičiui, pirmenybė teikiama iš anksto įspėjusiems apie dalyvavimą.

  IV.            Varžybų sistema: maratoną sudarys 12 etapų. Sumuojami surinkti aštuonių geriausių etapų taškai.

    V.            Reglamentas: kiekviename etape žaidžiami 7 ratai (išskyrus tuos atvejus, jei būtų mažiau negu septyni dalyviai). Esant daugiau nei aštuoniems dalyviams etapas vykdomas šveicariška sistema. Esant aštuoniems dalyviams arba mažiau etapas vykdomas ratų sistema. Dvikovai skiriama kiekvienam žaidėjui po 15 minučių iki partijos pabaigos. Esant negalimam ėjimui skiriamas įspėjimas. Po trečiojo nusižengimo šachmatų žaidimo taisyklėms automatiškai įskaitomas techninis pralaimėjimas. Situacijose kai vienam iš šachmatininkų yra pasibaigęs laikas, tačiau lentoje jo varžovo karalius yra užmatuotas, laimėjimas įskaitomas tam kuris paskelbė matą. Kai abiems skirtas galvojimui laikas yra pasibaigęs - fiksuojamos lygiosios. Žaidėjas turintis akivaizdžią materialinę persvarą (lygią bokštui ar dar didesnę) ir kai pas varžovą nėra jokios pozicinės kompensacijos ar realių ir konkrečių grasinimų, gali stabdyti laikrodį ir reikalauti lygiųjų.

  VI.            Dalyvavimo sąlygos: Starto mokestis 2 Lt už vieną etapą (pageidautina, bet neprivaloma sąlyga). Iš vakaro informuoti dėl dalyvavimo (pageidautina, bet neprivaloma sąlyga), nevėluoti (privaloma sąlyga tiems kas nėra iš anksto įspėję apie dalyvavimą).

VII.            Vietų paskirstymas ir nugalėtojų nustatymas: 1) Aštuonių geriausių etapų taškai. 2) Visi surinkti taškai. 3) Užimta daugiau aukštesnių vietų atskiruose etapuose (pirmų, antrų, trečių ir t.t.). 

VIII.            Apdovanojimai: Prizininkai apdovanojami taurėmis. Pirmieji šeši dalyviai apdovanojami atminimo diplomais. Jei atsiras rėmėjų bus įsteigti papildomi prizai.

  IX.            Po kiekvieno etapo visi norintys galės sudalyvauti komerciniame žaibo turnyre arba mano parengtoje paskaitoje. Pasivaišinsime kava, arbata, padiskutuosime iš anksto parengta kažkokia tema.

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas