Dienos kombinacijos.

Čia galima išbandyti savo jėgas šachmatų kombinaciniame žaidime.  Tačiau pirma reikia nustatyti kieno ėjimas. Kap tai atlikti? Atidarius diagramą  kompjūteris  automatiškai atlieka paskutinįjį ėjimą - pagal tai ir sprendžiame kieno ėjimas. Jei paskutinysis ėjimas buvo juodųjų, tai dabar baltųjų ėjimas, ir atvirkščiai, jei  paskutinysis ėjimas  buvo baltųjų, tai dabar juodųjų ėjimas. Būkime atydūs pačioje pradžioje, pasirodant diagramai, kad pastebėtume, kieno buvo paskutinis ėjimas. Orientuotis kieno ėjimas galima ir pagal spalvas. Kai diagramos apačioje yra juodieji - juodųjų ėjimas, kai baltieji - baltųjų ėjimas.   Sugalvotą ėjimą atliekame su pele  tempdami figūrą į reikiamą laukelį.  Jei ėjimas neteisingas, atleidus pelę, figūra grįžta į ankstesnįjį laukelį ir diagramos apačioje, dešinėje pusėje atsiranda raudonas kryželis, kuris rodo, kad mums nepavyko išspręsti kombinacijos. Bet galima bandyti ir toliau kitus ėjimus nors ir kai jie bus teisingi figūra liks laukelyje į kurį buvo nutempta, tačiau raudonas kryžiukas nedings.

   Jei ėjimas teisingas, figūra lieka tame laukelyje, į kurį buvo nutempta. Toliau atlikus visus likusius teisingus ėjimus  diagramos apačioje, dešinėje pusėje atsiranda žalia varnelė, rodanti, kad užduotis išspręsta. Tačiau, jei po pirmo teisingo ėjimo, atliksime neteisingą antrą, ar trečią ir t.t. ėjimus, diagramos apačioje vis tiek užsidegs raudonas kryželis, rodantis, kad kombinacijos sprendimas neužskaitytas.

  Jei niekaip nepavyksta rasti visų teisingų ėjimų, juos galima pažiūrėti dviem būdais: pagal ėjimų sąrašą arba spaudani diagramos, ar  klaviatūros rodyklėles.

  Kaip minėta, teisingą ėjimą galėsime pažiūrėti spaudydami klaviatūros „dešine“ rodyklėlę, arba pele spaudydami diagramos apačioje esančias rodyklėles. Norėdami pamatyti ėjimų sąrašą ir pirmųjų 5-ių ėjimų analizę, nuspauskime klavišą „Show“. Ėjimų saraše matysime pagrindinius ėjimus, kurie yra patamsinti ir šalutinių variantų ėjimus, kurie yra nepatamsinti. Nuspaudę pelę ant šalutinio varianto, pateksime į to varianto atatinkamą poziciją ir rodyklėlių pagalba galime atlikti tolesnius šalutinio varianto ėjimus

  Kas dieną atnaujinamos trijų sudėtingumo lygių - lengvo, vidutinio ir sudėtingo - kombinacijos. Prie jų pereiti galite nuspaudę klavišus, atitinkamai: Easy, Medium, Hard .

Daugiau kombinacijų galima rasti tinklapyje Chess Tempo.

 Sėkmės.

 

Play Computer
 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas