Gintautas Barščiauskas

Gimė 1941 metais Vilkijos rajono (dabar Kauno) Karalgirio kaime Kazimiero ir Karolinos Barščiauskų šeimoje. 1959 metais baigė Baptų vidurinę mokyklą ir tais pačiais metais įstojo į Vilniaus pedagoginį institutą. Studijavo lietuvių kalbą ir defektologiją. Pedagoginį institutą baigė 1964 metais ir tais pačiais metais atvyko į Klaipėdą. Dirbo Klaipėdos V vidurinėje mokykloje logopedu (kalbos sutrikimų šalinimo pedagogas). Iš pradžių šachmatais nežaidė, nors mokykloje organizuodavo šachmatų turnyrus. Pastebėjęs, kad jo mokiniai dalyvaudami miesto turnyruose pasirodo neblogai, pradėjo mąstyti, kad gal jam verta šachmatų treneriu dirbti. Darbas mokykloje pagal jo specialybę, nors ir labai reikalingas, bet buvo sunkus ir varginantis. Tad 12 metų išdirbęs logopedu pakeitė darbą. Nuo 1976 metų iki 1988 metų dirbo vaikų ir jaunių sporto mokyklos šachmatų treneriu.

   Didelis šachmatų entuziastas. Aktyviai žaidė Klaipėdos mieste rengiamuose šachmatų turnyruose. Nuo 1983 metų  kandidatas į meistrus. Žaidė 16-koje Klaipėdos miesto finalų, pirmą kartą 1972 metais, 2007 metų finale užėmė 3-ią vietą, 1983 ir 2010 metais 5-ąsias vietas.  Gintautas Barščiauskas 2010 m. Jūros festivalio turnyre Klaipėdoje Dvyliką metų dirbęs šachmatų treneriu Klaipėdoje, treniravo visą eilę vaikų, vėliau tapusių stipriais šachmatininkais, būsimųjų Klaipėdos miesto finalininkų ir prizininkų. Pas jį treniravosi : D. Babrauskas,  E. Baltrūnas, K. Bivainis, V. Čiornas, D. Jocys, M. Lapėginas, Ž. Lapėginas,  R. Mineikis, K. Šilauskas, G. Šmotavičius, S. Galdikas, G. Nausėda ir kt. Beveik visi jie vėliau įvykdė k/m normatyvus.

   Nuo 1990 metų, įsigijęs žemės, persikėlė gyventi į Mingės kaimą (netoli Kintų), bet per žemdirbio darbų gausybę, neužmiršo šachmatų,  įkūrė naują šachmatų židinį Kintuose, kur treniravo ir tebetreniruoja vietos šachmatininkus, pats aktyviai žaidžia įvairiausiuose turnyruose tiek Lietuvoj, tiek užsienyje.

To top

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas