2011-05-31 22:41

Šachas vėl Skulptūrų parke

Birželio 2 d. (ketvirtadienį) 15:00 val. šachmatų mėgėjai vėl kviečiami į Skulptūrų parką.
Vyks šachmatų žaibo turnyras (laiko kontrolė 3+2). Nuo 16:00 val. visiems norintiems Lietuvos žaibo čempionė tarp merginų iki 18 metų, Ksenija Černavina, duos simultaną prie 4 lentų.

Primename, kad renginiai nemokami, išankstinės registracijos nėra. Susitinkame šalia buvusių ŠSK "Bokštas" patalpų.

2011-05-31 20:06

Vakų gynimo dienos proga varžybos Gargžduose

Gegužės 29d. Gargžduose vyko greitųjų šachmatų turnyras skirtas vaikų gynimo dienai paminėti. Varžybų organizatorius, Zigmas Bitinas, dalyvius suskirstė į dvi grupes: A) - tarpusavyje rungėsi BM10 ir BM8; B) - kovojo BM12 ir BM14. Buvo žaidžiami 7 ratai šveicariška sistema, kiekvienam varžovui iki partijos pabaigos skiriama po 15 min.

(Nuotraukoje: klaipėdiečiai dalyvavę varžybose drauge su SC "Viesulas" trenere, Olga Beliajeva)

Klaipėdos SC "Viesulas" auklėtiniai figuravo tarp prizininkų visose grupėse, kur tik dalyvavo!

Anastasija Djakova (G8 - 3 vieta); Dmitrij Jablokov (B8 - antras);
Viktorija Krivošejenko (G10 - 2 vieta);  Ana Borisovaitė (G10 - 3 vieta);
Aleksandras Inčiūra (B10 - pirmas);  Vladislav Karnešov (B10 - antras);
Enrika Jakavonytė (G10 - pirma vieta);  Daniil Ignacio (B12 - trečias);
Jakavonis Gvidas (B14 - antras);

Likusiems Klaipėdos miesto atstovams sekėsi ne taip sėkmingai, tačiau verti gražių atsiliepimų už pastangas ir kiti delegacijos nariai: Vladislav Budiak, Roman Zolotov, Ilja Sachodko, Kiril Garifulin, Mykolas Šuliakovskij, Vitalij Fokin, Oleg Zinovjev, Polina Jablokova, Vitalij Oleniov, Maksim Savičev, Gabrielė Octus, Ilja Jemeljanov, Jekaterina Pavliukovec, Jekaterina Syrovatskaja, Nikita Pavliukovec ir Aleksandras Plotnikovas. Rezultatai ir nuotraukos.

2011-05-31 19:00

Latviškasis pavasaris Daugavpils 2011

Gegužės 27-29 d. Daugavpils vyko tarptautinis šachmatų festivalis "Latviškasis pavasaris 2011". C turnyre dalyvavo vieni jauniausių SC "Viesulas" auklėtiniai: Marija Šibajeva ir Artemij Sancevič. ŠSK "Bokštas" klubo narė sėkmingai pasirodžius užėmė pirmą mergaičių iki dešimties metų amžiaus grupėje.

Oficialus puslapis. Rezultatai. Nuotraukos.

2011-05-31 14:06

"Jūros šventė 2011" nuostatai

Paskelbti "Jūros šventės 2011" nuostatai. Nuostatus galima parsisiųsti lietuvių (LT) arba anglų (EN) kalbomis.
Susidomėjusius kviečiame registruotis!

2011-05-31 11:40

Kretingos maratonas III etapas

Gegužės 29d., sekmadienį, Kretingos kultūros centre (Pabrėžos g. 1) įvyko Kretingos maratono" III etapas.

III etapų rezultatai (parsisiunčiami). Varžybų nuotraukos.

2011-05-30 20:58

Bokšto taurė 2011 VII ratas

Gegužės 29d. vyko priešpaskutinis "Bokšto taurės 2011" ratas. Lyderio poziciją išsaugojo pustaškiu atsiplėšęs Vytautas Vaitonis 5,5 taško iš 7 galimų. Antrą ir trečią vietas dalijasi du žaidėjai: Katalov Andrej ir Barščiauskas Gintautas - surinkęs po 5 taškus.

Paskutinio rato burtai. Turnyrinė padėtis po VII rato. Partijų užrašai.

Bokšto taurė V ratas

Gegužės 25 d. baigėsi Bokšto taurės 2011 V ratas. Lyderių trijulė: Vytautas Vaitonis, Gintautas Barščiauskas ir Andrej Katalov - surinko po 4 taškus iš 5 galimų.

V rato rezultatai. Turnyro lentelė. Turnyrinė padėtis. Burtai VI ratui.
Partijų užrašai. Varžybų foto akimirkos.

2011-05-24 17:03

Lietuvos greitųjų ir žaibo BM8-18 čempionatas

Gegužės 20-21 d. Nemenčinėje vyko BM8-18 Lietuvos greitųjų čempionatas. Gegužės 22 d. vyko tų pačių amžiaus grupių Lietuvos žaibo čempionatas.

Iš SC "Viesulas" delegacijos geriausiai sekėsi Ksenijai Černavinai. Greituosiuose Ksenija (M18) pelnė bronzos, o žaibe net aukso medalį!

(Nuotraukoje iš kairės: Dominyka Batkovskytė, Ksenija Černavina, Sandra Navickaitė)

Prie klaipėdiečių medalių kolekcijos prisidėjo ir Marija Šibajeva (M10) greituosiuose pelniusi sidabro medalį.

(Nuotraukoje iš kairės: Marija Šibajeva, Miglė Semonavičiūtė, Karolina Misiuk)

Žilvinui Žąsyčiui bei Enrikai ir Gvidui Jakavoniams sekėsi kiek kukliau, bet tikimąsi, kad įgyta patirtis nenueis veltui.
Greitųjų rezultatai. Žaibo rezultatai.

2011-05-24 12:47

Viesulo taurė 2011 III ratas

Vi

2011-05-16 12:57

Panorama Open chess weekend 2011 Vilnius

Vilniuje, Hotel Panorama, gegužės 13-15 dienomis vyko tarptautinis savaitgalinis šachmatų turnyras "Panorama Open chess weekend 2011".
Šiemet varžybas laimėjo IM Kęstutis Labeckas (2405) 4,5 taško. Antra vieta atiteko tik pagal papildomus rodiklius nusileidusiam GM Vidmantui Mališauskui (2483). Bronza laimėjo Marius Bieliauskas (2121) surinkęs 4 taškus.

Varžybose taip pat dalyvavo klaipėdiečiai: Vytautas Vaitonis, Olga Beliajeva ir Gintautas Barščiauskas. Geriausiai tarp bendraklubių sekėsi Vytautui - surinkęs 3,5 taško užėmė  9 vietą. Olgos ir Gintauto rezultatai kuklesni - atitinkamai surinkę 2,5 ir 2 taškus jie užėmė 21 ir 26 vietas.

Varžybų rezultatai. Transliuojamosios partijos.

2011-05-15 15:46

Bokšto taurė 2011 IV ratas

Biok

2011-05-14 16:55

Viesulo taurė 2011

Gegužės 14 d. startavo "Viesulo taurė 2011". Varžybose dalyvavo 40 dalyvių.

Rezultatai po 2 ratų. Turnyrnė lentelė. Partijų užrašai. Partijos parsisiiuntimui.  Burtai III ratui.

FIDE kandidatų mačai 2011

Gegužės 4-27 d. vyksta metų įvykis šachmatų pasaulyje. Kazanėje susirinko aštuoni šachmatų elito didmeistriai knock-out sistema išsiaiškinti kuris galės kitais metais susirungti su dabartiniu pasaulio čempionu GM Anand Viswanathan (2817), pirmaujančiu šiuo metu pagal reitingą.

Dalyvių sąrašas ir varžybų tvarkaraštis. Oficialus varžybų tinklapis.

Tiesioginės Rusijos šachmatų federacijos transliacijos su komentarais.
(rusų kalba)

2011-05-06 07:08

Lietuvos šachmatų čempionatas

Balandžio 25-30 d. Nemenčinėje (Vilniaus rajonas) vyko vyrų ir moterų Lietuvos šachmatų čempionatas.
Užtikrintai pirmą vietą iškovojo reitingo favoritas tarptautinis didmeistris Šarūnas Šulskis (2564) surinkęs 8 taškus iš 9 galimų. Tarptautiniai meistrai: Šarūnas Šarakauskas (2440) ir Vaidas Sakalauskas (2405) atitinkamai pasidalino antrą ir trečią vietas. Vaikinų grupėje iki 20 metų puikiai pasirodė Šiaulių šachmatų mokyklos atstovas - Rokas Klabis, užėmęs 5 vietą bendroje įskaitoje ir aplenkęs ne vieną tituluotą šachmatininką. Broliai Tvarijonai: Tomas ir Povilas pasidalino antrą ir trečią vietas.
Moterų tarpe čempionės titulą iškovojo tarptautinė moterų meistrė Živilė Šarakauskienė (2164) su 7,5 taško iš 9 galimų. Giedrė Vanagaitė surinkusi 7 taškus iškovjo bronzos medalį, o tarptautinė moterų meistrė, Salomėja Zaksaitė (2198), iškovojo bronzos medalį. Merginų grupėje iki dvidešimties metų nepavejama Panevėžio atstovė Giedrė Vanagaitė. Antra vieta atiteko Vilniaus atstovei Dominykai Batkovskytei, surinkusiai taip pat 7 taškus. Trečią vietą iškovojo Klaipėdos SC "Viesulas" atstovė Ksenija Černavina surinkusi 5 taškus ir sugebėjusi aplenkti ne vieną daugiau patirties sukaupusią priešininkę.

Nesisekė šiuose varžybose buvusiems klaipėdiečiams Viktorijai ir IM Mindaugui (2356) Beinorams, šiuo metu atstovaujantiems  Kauno "Margirio" klubą. Mindaugas finišavo su 5,5 taško ir užėmė 11 vietą, o Viktorija su 4,5 taško užėmė 10 vietą. Iš Klaipėdos brigados sėkmingiausiai (neskaitant puikaus Ksenijos pasirodymo moterų čmpionate) turnyras susiklostė Gintautui Barščiauskui 4,5 taško - 20 vieta, mažiau sėkmingas Vytautui Vaitoniui 4,5 - 22 vieta. Nesėkmingai turnyrą sužaidė Viktoras Galuščak 3 taškai - 40 vieta.

Turnyro lenteles ir kitą informaciją galima rasti Biržų šachmatų klubo svetainėje bsk.puslapiai.lt

2011-05-04 17:00