Lietuvos šachmatų pusfinalis, Klaipėda, 1952 m. vasario mėn.

    Centriniu priešpaskutinio (14) rato susitikimu buvo tarp turnyro lyderio K. Varko (Panevėžys) ir Klaipėdos čempiono M. Kozlovo. Partijos viduryje K.Varkas pamėgino pasiekti prasilaužimą centre, bet M. Kozlov iškeitė centrinius pėstininkus, sudvejino bokštus ir gavo labai aktyvią poziciją. K. Varko figūros liko užblokuotos. Tereikėjo dar vieno neapgalvoto ėjimo, kad M. Kozlov laimėtų figūrą ir K. Varkui teko tuoj pasiduoti.

    Aštri kova vyko tarp P. Medicko (Klaipėda) ir Snarskio (Marijampolė). Snarskis siciliškoje partijoje puolė P. Medicko karaliaus sparną. P. Medickas,gerai besigindamas, keliais aktyviais ėjimais išlygino padėtį. Snarskis keletą kartų siūlė lygiasias, bet P. Medickas nesutiko, opradėjo rizikingą žaidimą ir pagaliau pralaimėjo partiją. Šio rato susitikimas tarp A. Barstačio (Klaipėda) ir A. Šateikos (Panevėžys) baigėsi lygiomis, A. Šakalys (Klaipėda) laimėjo prieš K. Vitkų (Klaipėda), L. Ambrazaitis (Kybartai) prieš Ratkevičių (Kaišiadorys), Duvys (Vilkaviškis) prieš Zaicevą (Šiauliai), H. Bitėnas (Šiauliai) prieš A. Bakštį (Kretinga)

   Paskutiniame 15-tame rate K. Varkas (Panevėžys) aštriu kombinuotu žaidimu pasiekė pergalę prieš Zaicevą (Šiauliai) ir užėmė pirmąją vietą. A. Šakalys (Klaipėda) lengvai nugalėjo Duvį (Vilkaviškis). H. Bitėnas (Šiauliai) laimėjo prieš K. Vitkų (Klaipėda), M. Kozlov prieš P. Medicką (abu iš Klaipėdos). Pretendentai į trečiąją vietą Snarskis (Marijampolė) ir A. Barstatis Klaipėda sutiko baigti lygiosiomis su savo priešininkais :  Kalita (Šiauliai) ir A. Bakščiu (Kretinga). Partija tarp Ambrazaičio (Kybartai) ir A. Šateikos (Panevėžys) taip pat baigėsi lygiosiomis [1]. Pusfinalio rezultatai yra pateikti lentelėje.

                                 Lietuvos šachmatų pusfinalis, Klaipėda, 1952 m. vasario mėn.

Dalyviai

Miestas

Taškai

Vieta

K. Varkas

Panevėžys

10,5

1

M. Kozlov

Klaipėda

10

2

A. Barstatis

Klaipėda

8,5

3-5

A. Šakalys

Klaipėda

8,5

3-5

   Snarskis

Marijampolė

8,5

3-5

P. Medickas

Klaipėda

8

6

   Kalita

Šiauliai

7,5

7

H. Bitėnas

Šiauliai

7

8

A. Šateika

Panevėžys

6,5

9

L. Ambrazaitis

Kybartai

6

10-11

   Petkevičius

Kaišiadorys

6

10-11

A. Bakštys

Kretinga

5,5

12

    Duvys

Vilkaviškis

5

13

K. Vitkus

Klaipėda

4,5

14

    Zaicev

Šiauliai

3

15

Šaltinis.

1.       Lietuvos šachmatų čempionato pusfinalis // T. Klaipėda. 1952 kov. 01. Nr. 44.

 

To top

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas