Gintaras Šmotavičius

Gintaras Šmotavičius gimė 1965 m. gruodžio 3 d. Klaipėdoje. 1984 m. baigė Klaipėdos XXI vidurinę mokyklą, 1994 m. Klaipėdos Universiteto Pedagogikos fakultetą. 1989.09.06 – 2003.10.07  dirbo      šachmatų treneriu Sporto centre “Viesulas” (ankstesni pavadinimai –  Kompleksinė vaikų ir jaunių sporto mokykla, Vaikų ir jaunių sporto žaidimų mokykla). Darbo rezultatai - vaikų, jaunučių,  jaunių grupėse:

·        Klaipėdos jaunių komanda dukart Lietuvos čempionai.

·        Parengti 3 Lietuvos čempionai asmeninėje įskaitoje.

·        Parengti 7 Lietuvos čempionatų prizininkai.

·        Su auklėtiniais dalyvauta Europos pirmenybėse. Gintaras Šmotavičius

   1993 m. trenerio Gintaro Šmotavičiaus vadovaujama Klaipėdos jaunių rinktinė iškovojo čempionų laurus Lietuvos moksleivių komandinėse pirmenybėse, 1995 m. jo auklėtinė Viktorija Gluščenko tapo Lietuvos čempione asmeninėse jaunučių pirmenybėse tarp merginų iki 16 metų ir iškovojo kelialapį į Europos čempionatą.

  1997 metais Gintaras išrenkamas Klaipėdos šachmatų klubo ,, Bokštas" pirmininku ir vadovavo jam iki 2008 metų. Tai buvo nelengvas laikotarpis šachmatų klubui ir G. Šmotavičius dėjo visas pastangas, kad šachmatų klubas išliktų, nebūtų uždarytas. Tuo pačiu laikotarpiu jis aktyviai užsiima šachmatų populiarinimu Klaipėdoje." Nuo 1996 iki 2000 metų jo iniciatyva „Klaipėdos" dienraštyje įkuriama rubrika „Šachmatų pasaulyje", kurioje pateikiamos klubo „Bokštas" naujienos, taip pat šioje rubrikoje Gintaras spausdina Klaipėdos šachmatų istorijos apžvalgos straipsnius, kuriems informaciją iš senų leidinių renka bibliotekose, ją sistemina ir apibendrina. Pradėjus šalyje atsirasti pirmiesiems kompiuteriams vienas pirmųjų Lietuvoje, atlikdamas didžiulį darbą, įkuria ir redaguoja internetinę šachmatų svetainę „Bokštas", kuri veikė iki 2005 metų, vėliau ji buvo uždaryta dėl lėšų stokos. 2009 metų spalio mėn atkurtojoje internetinėje svetainėje „ Bokštas“ panaudota daug duomenų iš pirmosios svetainės: didelė dalis medžiagos patalpintos skyriuose: „ Klaipėdos finalai“ ir „ Prizininkai“, taip pat Gintaro sukauptos šachmatų partijos iš 2000-2004 m. laikotarpio Klaipėdos miesto ir įvairių Lietuvos turnyrų. Dalis šachmatininkų fotografijų taip pat buvo panaudotos naujojoje „ Bokštas“ svetainėje - tad jo didžiulis darbas kuriant ir redaguojant pirmąją „ Bokšto“ internetinę svetainę nenuėjo veltui. Gintaras Šmotavičius prie Klaipėdos šachmatų klubo durų.

2002 metais Klaipėda švenčia savo 750 metų jubiliejų. Gintaras imasi iniciatyvos šia proga surengti Klaipėdoje tarptautinį šachmatų turnyrą, aktyviai ieško rėmėjų ir taip gimsta tarptautinis šachmatų turnyras „Jūros šventė". Turnyras tapo tradicija ir buvo rengtas kasmet iki 2007 metų. Šachmatų turnyrų organizacinis darbas buvo nelengvas: rėmėjų paieška, turnyro reklama, dalyvių registracija, viešbučių užsakymas, turnyrinės salės paruošimas, teisėjavimas, o Gintaras Šmotavičius buvo pagrindinis renginio organizatorius ir varžybų teisėjas.

  2009 metų balandžio mėnesį Gintarui diagnozuojama onkologinė liga. Kovodamas su liga jis nenutraukia ryšių su šachmatų pasauliu, pradeda žaisti Klaipėdos miesto šachmatų pirmenybėse, tačiau jų nebaigia dėl pablogėjusios sveikatos. 2010 metų pradžioje liga įkalina Gintarą namuose, tačiau ir čia jis ieško būdų gyventi aktyvų ir pilnavertį gyvenimą, dalyvauja dviejuose tarptautiniuose šachmatų turnyruose susirašinėjant, deja, jie liko neužbaigti.

  Mirė Klaipėdoje, eidamas 45 metus, 2010-08-05. Šachmatininkai prisimins jį kaip gerą žmogų ir draugą, Klaipėdos patriotą ir šachmatų populiarintoją, turnyrų organizatorių - didelį šachmatų entuziastą.

 

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas