Šachmatų mačas Liepoja - Klaipėda. Liepoja, 1936 m. bal. 12 d.

 Liepoja - Klaipėda 12,5:7,5

   Po kelerių metų pertraukos, per Velykas, vėl susitiko Klaipėdos ir Liepojos šachmatininkai. Klaipėdiškiai važiavo įsitikinę, kad dabar jau pasiseks atsilyginti latviams už visus pralaimėjmus. Ir iš tikrųjų tokios stiprios komandos Klaipėda dar niekuomet nebuvo išstačiusi: Luckis, Gordonas, dr. Konikoff, Čaikauskas, Kopelmanas, Barstaitis, Žemaitaitis, Baikovičius, Pakalniškis, ir Zem.

   Pirmąją dieną mūsiškiams teko lošti juodais. Ir iš pat pradžių visi pajuto, kad susitiko su kietu priešu. Po penkių valandų kovos - pakenčiami rezultatai : 4:6 latvių naudai. Mūsiškiai manė, kad ryt, lošdami baltais atsilygins. Bet sulošė dar blogiau - 3.5:6,5 latvių naudai. Antrą dieną iš mūsiškių neišlošė nė vienas. Visus nustebino mūsų internacionalas Luckis, nepajėgęs išlošti iš jauno studento Hetlers nė vienos partijos. Abiejų susitikimų rezultatas-—du remizai. Savo senos geros formos netekęs Gordonas pirmą dieną turėjo pasiduoti Blekui, bet antrą dieną pasiekė lygiąsias. Klaipėdos miesto čempionas dr. Konikoff abi partijas su Rige baigė lygiomis. Tragiškiausias susitikimas buvo Čaikausko su Šmulovičiu.  Čaikauskas pralošė visu 100%. Pirmą dieną, tiesa, jis lošė sirgdamas, ir jau pačioje pradžioje prakišo. Tačiau antrą dieną, stipriai, prispaudė savo priešininką, galėjo užtarnautai laimėti. Pralošė per neatsargumą.

  Kopelmanas buvo žymiai pranašesnis už Landau, ir tai įgalino jį išlošti 75% (1:0 ir 0,5:0,5). Vokiečių klubo premjeras Barstaitis, turėjęs kiek silpnesni priešininką Strazdinš, galėjo išlošti abi partijas, bet antrą dieną, remizavo. Rezultatas: 1:0 ir 0,5:0,5. Žemaitaitis Pakrovskiui pralošė visu 100 %. Čia tai ir buvo silpna mūsų komandos vieta ir kitą kartą tektų Žemaitaitį statyti dešimtoj vietoj. Baikovičius su Ošiu abi partijas baigė lygiomis. Mūsiškiui trūko teoretinių žinių. Pakalniškis Dolingeriui pralošė. 75%, tačiau atrodo, kitą kartą rezultatas galėtų būti atvirkščias - pralošta tik dėl teoretinių žinių stokos atidaryme. Zemke iš Lorenco, antrą dieną vis tiktai gavo pusę taško, nors pastarasis, baigęs partiją per pusvalandį surado kelią, lengvai vedusį į išlošimą.

 Bendras rėzultatas 7,5 :12,5 latvių naudai, kalba, kad pastarieji žymiai stipresni. Tačiau taip nėra. Ir jeigu Klaipėdos komandoje būtų lošęs lietuvių klubo lošikas Ivanauskas, tai rezultatas galėjo būti kitoks. Reikia tikėtis,  kad dar šiais metais bus revanšo rungtynės ir tada pamatysime kas iš tikrųjų stipresnis.

Šachmatų mačas Liepoja - Klaipėda. Liepoja, 1936 m. bal. 12 d.

Lenta

Liepoja (LAT)

Klaipėda (LTU)

Pavardė

I diena

II diena

Bendras

rezultatas

Pavardė

I diena

II diena

Bendras

rezultatas

Baltos f.

Juodos f.

Juodos f.

Baltos f.

1

Hetlers

½

½

1

M. Luckis

½

½

1

2

Bleks

1

½

S. Gordonas

0

½

½

3

Rige

½

½

1

Dr. Konikoff

½

½

1

4

Šmulovič

1

1

2

Čaikauskas

0

0

0

5

Landau

0

½

½

Koppelmanas

1

½

6

Strazdinš

0

½

½

Barstaitis

1

½

7

Pakrovskis

1

1

2

Žemaitaitis

0

0

0

8

Ošis

½

½

1

Baikovičius

½

½

1

9

Dolingers

½

1

Al. Pakalniškis

½

0

½

10

Lorens

1

½

Zemke

0

½

½

Bendras

rezultatas

6

12½

Bendras

rezultatas

4

 

Šaltinis.

Šachmatai // Vakarai. 1936, bal. 19, N 90, P.4

To top

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas