1948 metų Klaipėdos šachmatų čempionatas

(8 ir 9 ratai)

  VIII rate P. Medickis išlošė prieš Dimą, A. Šaradskis prieš A. Bakštį, A. Barstatis  prieš Kairį, S. Jegorovas   - prieš J. Krimerį. Visose tose partijose nugalėtojai lošė baltaisiais ir labai sparčiai įrodė savo persvarą. B. Lekbantas, žygiuodamas vienoje gretoje su P. Medickiu — H. Baltrūnui pralošė. IX  rate P. Medickis  nubloškė B. Lekbantą dar vienu tašku, pagriebdamas į savo rankas  galimybes pirmajai vietai. J. Krimeris labai vykusiai išnaudojo juodųjų klaidą debiute ir partiją su H. Baltrūnu sulošė lygiom. Dimas ir Baltiejus taip pat sulošė lygiom. Vasario 8 d., lošiant baigiamąsias partijas, ypatingą dėmesį atkreipė:  H. Baltrūno partijos su A. Barstačiu ir S. Jegorovu. Kaip jau buvo pranešta, abidvi partijos buvo atidėtos abiem šalim kebliose padėtyse, be to, partijoje su S. Jegorovu, H. Baltrūnas turėjo persvarą. Partijoje su A. Barstačiu, H. Baltrūnas įrodė savo pranašumą, bet su S. Jegorovu lošė nevykusiai, atidavė figūrą ir pralošė.

Po IX rato dalyvių padėtis yra ši: P. Medickis turi - 7,5 taškus, H. Baltrūnas - 6,5; A.  Šaradskis, A.  Barstatis  ir S. Jegorovas po 5   taškus ir t.t [1].

(10 ir 11 ratai)

X  ir  XI  ratas  išryškino -čempionato nugalėtoją — P. Medickį.  Įrašydamas   į   savo   „kovos sąskaitą" dar du taškus, jis užsi­tikrino pirmąją vietą, nepareinan­čią nuo paskutiniosios partijos (su A.Šaradskiu) likimo. Ligi turnyro pabaigos liko du ratai, ir kitų vietų paskirstymas dar nežinomas. Daugiausia galimybių antrąjai vietai užimti turi H.  Baltrūnas. Toliau eina ištisa eilė pretendentų  2,  3,  4 vietoms, būtent: A. Barstatis, S. Jegorov, A. Šaradskij ir Cholinas. Jie visi turi po lygų taškų  skaičių ir po 3 pralaimėjimus.
  Po XI rato yra ši padėtis: P. Medickis - 9,5 taškų,  H. Baltrūnas - 8,5, A. Barstatis, S. Jegorov, A. Šaradskij ir Cholinas — po 8 taškus, B. Lekbantas — 5,5  taškus [2].

(12 ratas)

P. Medickis— miesto čempionas

 XII rate turnyro lyderis —  P. Medickis sulošė paskutinę partiją su A. Šaradskiu, kurią jis laimėjo. Tąja pergale P. Medickis užsitikrino pirmąją vietą, čempiono vardą, o po jo  einantis H. Baltrūnas, jei ir būtų išlošęs visas likusias partijas, su juo susilyginti nebegalėjo.

H. Baltrūnas XII rate susitiko su  A. Bakščiu. ilgą laiką nei vienas  nei kitas persvaros gauti negalėjo, kol pagaliau A. Bakštys suklydo ir H. Baltrūnas, paaukodamas bokštą, pralaužė juodųjų poziciją, įvarė karalių į matinį tinklą ir išlošė karalienę. A. Bakštys pasidavė.  Išlošdamas baigtą partiją su  Cholinu, H. Baltrūnas turnyrą pabaigė ir gavo antrą vietą,

  Toliau A. Barstatis lošė nebaigtą, partiją su A. Bakščiu. Keikia pastebėti, kad A. Bakštys lošė labai įdomiai ir drąsiai. Bet jam pritrūko kantrybės, neapskaičiavęs varianto  iki galo, jis prieš laiką paaukojo dvi lengvąsias figūras, tačiau užmatuoti priešininko nepasisekė. Atrėmęs puolimą, A. Barstatis sugebėjo sparčiai  realizuoti savųjų figūrų persvarą.

Taip pat įdomiai su juo lošė A. Šaradskij, kuris lošimo pradžioje gavo žymią persvarą ir laimėjo kokybę, tai davė gerų šansų išlošti. A. Barstatis su sąmoju išnaudojo blogą baltųjų karalienės padėtį -  lentos viduryje ją pagavo. A. Šaradskiui už bokštą teko atiduoti karalienę, ir be to, dar pralošė žirgą. Nebeturėdamas vilties išlošti, pastarasis pasidavė.

Kaip ir teko laukti, paskutiniosios partijos buvo itin įnirtingos. Visuose lošimuose partneriai lošė įdomiai, išradingai. Galutiniai turnyro rodikliai ya šie: 1 vieta — P. Medickis (10,5 taško) 2 vieta – H. Baltrūnas (9,5 ),  3-4  vietos  — A. Barstatis ir  S. Jegorov  (po 9), 5 vieta –A. Šaradskij (8).

Likusieji taškų turi šitaip: B. Lekbantas – 7,  Cholinas  - 6, D. Pučkorius — 5,5, J. Krimeris – 5, A. Bakštys - 4, Dimas ir Baltiejus — po 2 ir Kairys — 0,5 taško [3].

 Klaipėdos finalas, 1948 m.

Vieta

Žaidėjai

Taškai

1

P. Medickis

10,5

2

H. Baltrūnas

9,5

3-4

A. Barstatis

9

3-4

S. Jegorov 

9

5

A. Šaradskij

8

6

B. Lekbantas

7

7

Cholinas

6

8

D. Pučkorius

5,5

9

J. Krimeris

5

10

A.Bakštys

4

11

Dimas

2

12

Baltiejus

2

13

Kairys

0,5

Šaltiniai.

 1. S. Jegorov. Klaipėdos čempionatas // Raudonasis Švyturys, 1948 vas. 13, Nr. 36.

 2. S. Jegorov. Klaipėdos  čempionatas  // Raudonasis Švyturys, 1948 vas. 15,  Nr. 38.

3. S. Jegorov. Klaipėdos šachmatų čempionatas pasibaigė // Raudonasis Švyturys, 1948 vas. 19, Nr. 41.

To top

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas