Šachmatų festivalis ” Lietuva 75 ““, Klaipėda 1975 m. rugpjūčio mėn.

Varžybos vyko  Klaipėdoje, 18-tos profesinės technikos mokyklos salėje (Gintaro g-vė 2). Dalyvavo net 100 komandų ir  360 dalyvių, tarp kurių – 6 sporto meistrai, 84 kandidatai į meistrus , 251 – pirmo atskyrio, 19 – II atskyrio šachmatininkai. Iš Lietuvos buvo 34 komandos ir 120 dalyvių. Iš Klaipėdos dalyvavo 10 komandų ir beveik 40 šachmatininkų. Dalyvių geografija plati: Barnaulas (RUS), Almaata (KAZ), Tiumenė (RUS), Biškekas (KIR), Gruzija, Azerbaidžanas, Latvija, Estija, Vidurinės Azijos respublikos. Iš Lietuvos į Klaipėdą atvyko : Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Plungės , Elektrėnų ir daugelio kitų Lietuvos miestų šachmatininkai.

Pastatas Gintaro g-vė 2, kurio salėje vyko šachmatų turnyras Turnyro nugalėtoja tapo Frunzės (dabar Biškekas, redakt. past.) komanda, faktinė Biškeko rinktinė – 21 taškas. Toliau po 19,5 taškų surinko 5 komandos ir užėmė sekančias vietas: 2-a vieta Vologdos (RUS) komanda, 3-ia vieta Tulos (RUS) komanda. Ketvirtą vietą užėmė Nižnij Novgorodo rinktinė (RUS). Penktą vietą , taip pat su 19,5 taško užėmė Klaipėdos “Gazifikacija” (LTU), Už “ Gazifikaciją” žaidė, pagal lentas: R. Barstatis - 8 taškai, B. Rumiancev – 5,5 taškai, J. Budrikas – 6 taškai. Antri tarp Klaipėdos komandų, surinkę 16,5 taško, buvo “Chemiko” (dabar AB Klaipėdos kartonas) komanda: K. Andriejūnas – 6 taškai, A. Bakštys - 6 taškai, E. Paleckis – 4,5 taško. Treti tarp Klaipėdos komandų buvo “ Baltijos 1-oji” komanda, surinkusi 15,5 taško: M. Efimov – 5,5 taško, E. Gelman – 6 taškai, M. Popov – 4 taškai.

Asmeninėse varžybose nugalėjo sporto meistras N. Legkij iš Odesos (UKR) surinkęs 8 taškus iš 9 galimų . Antras, taip pat su 8 taškais, bet dėl blogesnio Buchgolco koeficiento, buvo klaipėdietis sporto meistras R. Barstatis. Trečias – kandidatas į meistrus iš Talino (EST) E. Juksti surinkęs 7,5 taško. Taip pat po 7,5 taškus surinko kandidatai į meistrus: V. Siratkin (RUS, Nižnij Novgorodas, V. Lomonosovas (LTU, Panevėžys), Gubrickij; sporto meistrai: I. Slepoj (KIR, Biškekas) ir E. Pjankov.

 Be anksčiau minėtų rezultatų, kiti klaipėdiečiai surinko: 6 taškus B. Ališauskas, po 5,5 taško surinko A. Mazalas ir  E. Vasiljev, penkis taškus - G. Ragainis, keturis su puse - G.Barščiauskas ir t.t.

Šaltinis

A.    Andriekus, T. Klaipėda.-1975 rugpjūčio 12 d.-psl 3.

To top

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas