Šachmatų festivalis ” Lietuva 74 “, Klaipėda 1974 m. rugpjūčio mėn

Šachmatų  festivalis „Lietuva-74", vykęs Klaipėdoje finišavo. Šiose varžybose žaidė daug laipėdos, Kauno, Panevėžio, Šiaulių šachmatų mokyklų jaunimo, dalyvavo net Kauno Panemunės „Šachmatų seklyčios", veikiančios visuomeniniais pa grindais, entuziastai.

Turnyre dalyvavo 53 komandos, tame tarpe, 19 iš Lietuvos. Viso žaidėjų, kartu su asmeniškai dalyvaujančiais buvo 188. Pasibaigus turnyrui komandos išsirikiavo taip: 1. Barnaulo kūno kultūros ir sporto komiteto rinktinė (RUS); 2. Aktiubinskas “ Metalurgas” (RUS), 3. Bresto pedagoginis institutas (BLR), 4. Jekaterinburgo k-da (RUS); 5. Talino k-da (EST); 6. Nižnij Novgorodo k-da (RUS) 7-9 Klaipėdos “Baltija (LTU), Tula (RUS) ir Kijevas (UKR). Dar viena Klaipėdos komanda “ Žaibas” pasidalino 11-13 vietas.

Kova turnyre pasižymėjo tuo, kad meistrai nesugebėjo atsilaikyti prieš jaunesniųjų antpuolį. Štai gorkietis (dabar Nižnij Novgorod, RUS)  meistras L. Kapeliuš, pernai buvęs antruoju, dabar teužėmė 20-ają vieta.

Asmeninėse varžybose nugalėjo kandidatas į meistrus A. Bidenko iš Barnaulo (RUS) surinkęs 8,5 taško iš 9 galimų. Antrą vietą netikėtai užėmė pirmo atskirio šachmatininkas N. Ilčenko iš Kijevo (UKR). Trečią vietą užėmė kandidatas į meistrus iš Nižnij Novgorodo K. Vinokurov žymiai pagerinęs pernykštį savo rezultatą.

Iš klaipėdiečių geriausiai pasirodė kandidatas į meistrus M. Efimov surinkęs 6,5 taško iš 9 galimų ir užėmęs 9-ą vietą. Klaipėdietis Jonas Budrikas įvykdė kandidato į meistrus normą.

­Šachmatų      festivalio   „Lietuva-74" vyriausiasis teisė­jas, tarptautinis arbitras iš Talino Lembitas   Vahesaras, sąžiningu ir puikiu darbu pelnė visu dalyvių pagarbą. Nugalėtojams ir prizininkams buvo. įteiktos atminimo dovanos.