Šachmatų festivalis ” Klaipėda 79 “ Klaipėda, 1979 m. rugpjūčio mėn.

                                   Nugalėjo volgogradietis ir Charkovo komanda

 Uostamiesčio kultūros rūmų (dabar muzikinis teatras) patalpose (Danės g-vė 19) pasibaigė atviros miesto šachmatų varžybos „Klaipėda-79", kuriose dalyvavo 296 šachmtininkai ir šachmatininkės iš įvairių Tarybų Sąjungos miestų. Dėl nugalėtojų vardo kovojo net 14 sporto meistrų, 89 kandida­tai į sporto meistrus, varžėsi 81 komanda. Klaipėdai atstovavo 7 komandos.

Turnyras vyko 2 - o ir 3- io aukštų foje.Individualinėje įskaitoje nugalėjo kandidatas į sporto meistrus, inžinierius - konstruktorius iš Volgogrado (RUS)   Aleksandr Skačkov. surinkęs 8 taškus iš 9 galimų. Tiek pat taškų surinko ir studentas iš Smolensko (RUS), kandidatas į  sporto meistrus Genadij Neverovskij, tačiau dėl blogesnio koeficientų santykio turėjo tenkintis antrąja vieta. Trečioji vieta pripažinta mūsų res­publikos atstovui, kandidatui  į sporto meistrus iš Naujosios Akmenės Vaclovui Gailevičiui, atsi­likusiam nuo nugalėtojo tik pustaškiu.

Likusias vietas dešimtuke su 8 taškų kraičiu eilės tvarka užėmė: kandidatas į sporto meistrus V. Araslanov (Čeliabinsk, RUS). sporto meistras A. Uogelė (Šiauliai), pirmaatskyrininkis J. Katkov (Kuibyšev, dabar Samara, RUS, redakt. past.), sporto meistras A. Terentjev (Sverdlovsk, dabar Jekaterinburg, RUS, redakt. past.), sporto meistras A. Belinkov (Maskva, RUS), kandidatas į sporto meistrus V. Furman (Maskva). Ilgą laiką lygiasias žaidęs su lyderiais klaipėdietis, kandidatas į meistrus F. Gelman, paskutinę partiją pralaimėjo ir į dešimtuką nepateko. Jo sąskaitoje 6 taškai iš 9 galimų.

 Moterų tarpe geriausiai pasirodė Maskvos naftos pramonės instituto studentė, kandidatė į sporto meistres Elena Charkova, surinkusi 5,5 taško iš 9 galimų.

Nepralenkiami buvo Charkovo (UKR) komandos ,,Majak" atstovai. Surinkę 20,5 taško, jie nugalėjo. Antroje vietoje — Visasąjunginio elektros izoliacinių medžiagų mokslinio tiriamojo instituto šachmatininkai (20 taškų) ir trečioje — Vilniaus miesto kuro aparatūros gamyklos šachmatų mėgėjai (19 taškų).

Varžybų nugalėtojai  ir prizinin­kai apdovanoti.

Šaltinis 

RAIMONDAS  KATE1VA, T. Klaipėda.-1979 m. liepos 26 d.-3 psl.     

To top

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas