Tarptautinis turnyras, skirtas treneriui Jonui Lapėginui atminti, Klaipėda, 2007.07.26-08.01

Tarptautinis turnyras , skirtas treneriui Jonui Lapėginui atminti, vyko 2007.07.26-08.01 „Žalgirio“ sporto rūmuose (S.Dariaus ir S.Girėno g. 10). Dalyvių susirinko beveik 60 . Prie stalų sėdo šachmatininkai iš Lietuvos, svečiai iš Latvijos ir Baltarusijos.

Turnyrą rengė Klaipėdos šachmatų sporto klubas „Bokštas“ kartu su Tarptautiniu kultūros ir meno centru (vadovė Viktorija Voronova).

Kadangi neatvyko turnyro favoritu turėjęs būti ,daugiausiai tarptautinės šachmatų federacijos reitingo taškų turintis latvis Normundas Miezis – 2524, tai į šį titulą pretendavo keturi šachmatininkai, turintys daugiau nei po 2300 reitingo taškų: baltarusis Aleksandr Lukašok (2364), latvis Vadim Daškevič (2331) ir lietuviai Virginijus Dambrauskas (2336) ir Matas Narmontas (2327).

 Be N.Miezio, neatvyko pajėgus baltarusis Dmitrij Paramonov (2358) ir Lietuvos žaidėjas Airidas Savickas (2363).

Iš Klaipėdos žaidėjų. turnyre nežaidė Sergej Drozdov. Aštuntasis pagal pajėgumą tarp dalyvių buvo klaipėdietis Boris Rumiancev (2232), 12-asis – Arvydas Mickus (2207), 14-asis – Dmitrij Beliajev (2174). Dėl tarptautinio turnyro Čekijoje, Klaipėdoje nebuvo pajėgaus jauno šachmatininko Mindaugo Beinoro.

59 šachmatininkai varžėsi pagal šveicarišką sistemą – žaidė septynerias partijas.

Sėkmingiausiai kovojo šįmet puikiai žaidžiantis Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) meistras šiaulietis Matas Narmontas. Neseniai laimėjęs Platelių turnyrą, M.Narmontas ir Klaipėdoje iškovojęs 6 taškus buvo geriausias. Jam ant kulnų lipo nemažas būrys pajėgių žaidėjų. Po 5,5 taško iškovojo latvis Vadim Daškevič iš Liepojos (Latvija) ir Tauras Narmontas (tik nugalėtojo bendrapavardis) iš Šiaulių. Po 5 taškus pelnė net septyni dalyviai (tokia tvarka ir išsirikiavo): baltarusis Aleksandr Lukašok, kauniečiai Aleksandras Jegorovas, Kęstutis Kaunas, vilnietis Virginijus Dambrauskas, kauniečiai Gintautas Petraitis, Domantas Klimčiauskas ir plungiškis Sigitas Kalvaitis.

Geriausiai žaidusio senjoro prizu apdovanotas Gintautas Petraitis, jaunio – D.Klimčiauskas.

Sėkmingiausiai iš moterų žaidusi ir už tai prizą gavusi šiaulietė Gintarė Paulauskaitė užėmė tik 28-ąją vietą - 3,5 tšk.

Geriausiai kovojusio klaipėdiečio prizu buvo apdovanotas Dmitrij Beliajev. Iškovojęs 4 taškus, jis užėmė 17-ąją vietą.

 

 

  Jonas Lapėginas   (1949.06.08 – 2006.09.01). Baigė Vilniaus pedagoginio instituto chemijos specialybę. Pradžioje dirbo mokykloje. Vėliau, daugiau kaip 20 metų, dirbo Klaipėdos vaikų sporto mokyklos šachmatų treneriu. Daug prisidėjo prie šachmatų vystymo Klaipėdos mieste. Jo auklėtiniai tapdavo Lietuvos moksleivių čempionatų čempionais ir prizininkais, o vėliau ir Klaipėdos miesto čempionato prizininkais.

 

 

Su mokiniais, stovi: iš kairės Jonas Lapėginas, G. Džikija, S. Armonaitis, sėdi ; M. Beinoras, V. Ditmonaitė.

Šaltinis.

1.     Č. Kavarza, Klaipėda, 2007.07.26-08.01

To top

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas