Jūros šventė 2016

Klaipėdos šachmatų festivalis „Jūros šventė 2016“.

  Klaipėdoje 2016 m. liepos 25-31 d. vyko XIII tarptautinis šachmatų festivalis „ Jūros šventė 2016“.

Jį sudarė atskiri: atvirieji A ( žaidėjų rtg. virš 1800) ir B (rtg. iki 1800) turnyrai. Be to dar vyko: kulkos,  tempo, žaibo, šeimų turnyrai.

  Galvojimui skirta laiko: A turnyre kiekvienam 40-iai ėjimų po 90 min. + iki partijos  pabaigos 30 min. ir  po kiekvieno ėjimo +30 s.; B  turnyre - 90 min. +  30 s.,  kulkos (super žaibo) turnyre – 1 min+ 2 s., tempo – 11 min., vaikų – 10 min + 5 s. šeimų – 6 min. +5 s. Visi turnyrai vyko šveicariška sistema.

  A turnyre nugalėjo svečias iš Rusijos Slancy miesto, TM (tarptautinis meistras)- Jurijus Malininas, per 7 ratus surinkęs  6,5 taško. Antras liko FM ( FIDE meistras) plungiškis Sigitas Kalvaitis (5, 5 taško). Trečias – klaipėdietis Dmitrijus Beliajevas (5 taškai).

  B turnyre pirmąją vietą užėmė plungiškis Rytis Buterlevičius per 7 ratus surinkęs 6,5 taško, antrąją – klaipėdietis Nikolajus Guchačiovas – 6 taškai, po jų sekė trys žaidėjai, surinkę po 5 taškus: pagal aukštesnius papildomus rodiklius: klaipėdietė Milda Saunoriūtė užėmė trečią, plungiškis Ignas Mačiuitis – ketvirtą, klaipėdietis Rutenis Pikšrys – penktą vietą.

  Kulkos turnyre geriausias buvo klaipėdietis 13-metis Dmitrijus Jablokovas, surinkęs 6,5 taško iš 8 galimų, po jo - trys žaidėjai, turintys po 5,5 taško. Dėl rodiklių: antras -  kaunietis Karolis Jukšta, trečias - Dmitrijus Beliajevas, ketvirtas - Giedrius Jankus (abu klaipėdiečiai).

  Tempo turnyre pirmavo klaipėdiečiai: pirmas - Dmitrijus Beliajevas (7 tšk. iš 7), antras – Vytautas Šlivinskas (5,5 tšk.). Toliau sekė trys žaidėjai, surinkę po 5 taškus: trečią vietą užėmė 9-metis Glebas Pidlužnis, ketvirtą - Dmitrijus Jablokovas, penktą - Nikolajus Gluchačiovas.

  Vaikų turnyrą laimėjo - Konstantinas Dubinenko (6,5 tšk iš 7) iš Rusijos, antras liko  šiaulietis - Motiejus Dudnikas (6 tšk.), trečias –  kaunietis Erikas Mecelica (5 tšk.).

  Žaibo turnyre nugalėjo svečias iš Latvijos -  Ivaras Berzinšas (6 tšk. iš 7), antras - plungiškis Rytis Buterlevičius (5,5), trečia - telšiškė MTM (moterų tarptautinė meistrė) Simona Kiseleva (5,5 tšk.).

  Šeimų komandiniame turnyre (komandoje - po du dalyvius) po 5 ratų kovos pirmąją vietą užėmė kauniečių Plutų šeima (6 tšk.), antrąją - Dubinskų (5,5 tšk) iš Kretingos, trečiąją - Kožakinų (5 tšk.) iš Klaipėdos.

 

 

Jūros šventė 2016 “A” Turnyro rezultatai

Vt.

 

Vardas ir pavardė

1.Rt

2.Rt

3.Rt

4.Rt

5.Rt

6.Rt

7.Rt

Tšk.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

 TB5 

1

TM

Yuri Malinin

7j1

8b1

2j½

3b1

5j1

12b1

6b1

6,5

25,5

28,5

25,5

66,0

25,75

2

FM

Sigitas Kalvaitis

10b1

21j1

1b½

5j1

6b1

3j½

4b½

5,5

27,0

30,5

24,0

54,0

22,50

3

Dmitrij Beliajev

11b1

5j½

4b1

1j0

9b1

2b½

12j1

5,0

27,5

30,5

20,0

50,0

19,25

4

Karolis Jukšta

19j½

6b1

3j0

12b1

7j½

15b1

2j½

4,5

23,5

25,0

17,5

48,0

14,50

5

Rimvydas Lukošius

16j1

3b½

9j1

2b0

1b0

11j½

13b1

4,0

27,0

29,5

17,0

40,0

13,25

6

Vytautas Šlivinskas

15b1

4j0

21b+

16b1

2j0

7b1

1j0

4,0

26,0

28,5

18,0

40,0

12,00

7

Vaclovas Pocius

1b0

13j1

15b½

17j1

4b½

6j0

9b1

4,0

23,5

26,0

15,0

38,0

12,50

8

Vytautas Vaitonis

13b1

1j0

17b½

15j½

11b0

10j½

16b1

3,5

21,5

24,0

13,5

36,0

9,75

9

Dmitrij Jablokov

17b½

18j1

5b0

10j1

3j0

16b1

7j0

3,5

21,5

23,5

15,5

34,0

9,25

10

Romas Pakalniškis

2j0

14b1

12j0

9b0

19j1

8b½

15j1

3,5

21,0

22,5

11,0

34,0

8,75

11

Rimantas Žebelis

3j0

16b0

19j½

18b1

8j1

5b½

14j½

3,5

20,0

21,5

11,0

36,0

9,75

12

Rimvydas Šumskis

18b½

17j½

10b1

4j0

13b1

1j0

3b0

3,0

25,0

27,0

14,5

30,0

8,75

13

Gleb Pidlužnij

8j0

7b0

14j1

19b1

12j0

17b1

5j0

3,0

20,0

21,5

11,0

30,0

7,00

14

Paulius Pluta

21b0

10j0

13b0

20j1

17b½

18j1

11b½

3,0

19,0

21,0

8,0

28,0

8,00

15

Leonid Beliajev

6j0

19b1

7j½

8b½

16j½

4j0

10b0

2,5

21,5

23,0

12,0

26,0

6,50

16

Konstantin Dubinenko

5b0

11j1

18b1

6j0

15b½

9j0

8j0

2,5

20,5

22,5

12,5

24,0

6,75

17

Jonas Lukšas

9j½

12b½

8j½

7b0

14j½

13j0

20b½

2,5

20,0

23,0

11,0

26,0

8,00

18

Donata Januševičiūtė

12j½

9b0

16j0

11j0

20b1

14b0

19j½

2,0

18,5

20,0

7,0

22,0

5,25

19

Gintautas Barščiauskas

4b½

15j0

11b½

13j0

10b0

20j0

18b½

1,5

20,0

22,0

6,5

12,0

5,00

20

Vytas Povilavičius

-0

-0

-0

14b0

18j0

19b1

17j½

1,5

18,0

19,5

2,5

16,0

2,75

21

Anicetas Uogelė

14j1

2b0

6j-

-0

-0

-0

-0

1,0

21,5

23,5

7,0

10,0

3,00

 

Papildomi rodikliai

TB1: Bucholcas -1 (silpniausio varžovo taškai)
TB2: 
Bucholcas 
TB3: FIDE papildomas rodiklis
TB4: Aranco sistema (už pergalę - 1 / Lygiąsias juodaisiais - 0.6, baltaisiais - 0.4, už pralaimėjimą - 0)
TB5: 
Sonneborn-Bergeris

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas