Šachmatų festivalis „Jūros šventė 2014“

Klaipėdoje 2014 m. liepos 21-27 d. vyko šachmatų festivalis į kurį sugužėjo 73 šachmatų deivės Kaisės gerbėjų iš visos Lietuvos. Klasikinių šachmatų, varžybos vyko taikant šveicariškąją sistemą (7 ratai).

Festivalį sudarė trys atskiri turnyrai: A (20 dalyvių), kuriame dalyvavo žaidėjai, kurių Elo reitingas viršija 1800; B (30 dal.) – reitingas iki 1800 ir C (23 dal.)  – vaikų iki 10 m. turnyras.    A turnyrą įtikinamai laimėjo 16-metis kaunietis Titas Stremavičius, surinkęs 6 taškus iš 7 galimų. Tai ne pirmoji jo sėkmė šiais metais - tik prieš mėnesį jis laimėjo Palangos festivalio meistrų turnyrą (6,5 iš 9).

Dėl sekančių vietų kova buvo itin atkakli - po 5 taškus surinko net trys dalyviai, kurių individualūs papildomi turnyro rodikliai turnyrinėje lentelėje išdėstė juos šitaip: antrą vietą užėmė klaipėdietis TM Mindaugas Beinoras, trečią – kaunietis TM  Tomas Laurušas. Ketvirtas, su tiek pat taškų, liko šiaulietis Rokas Klabis.

A turnyre dalyvavo daug pajėgių jaunųjų Lietuvos šachmatininkų, antai, tarptautiniai meistrai Tomas Laurušas ir Mindaugas Beinoras, jau rugpjūčio 2 d. Lietuvos rinktinės sudėtyje žaidė 2014 m. pasaulio šachmatų olimpiadoje  Tromsėje (Norvegija).

B turnyro nugalėtoju įtikinamai  tapo (6,5 t. iš 7)  ukmergietis Audrius Kamarauskas, Dėl kitų prizinių vietų taip pat vyko kova - trys dalyviai surinko po 5 taškus. Čia irgi papildomi rodikliai lėmė: antras - Andrius Ogiala, trečias -  Martynas Sabaliauskis (abu plungiečiai). Ketvirtas - klaipėdietis Konstantinas Saifulinas.

C turnyro nugalėtoju tapo Žygimantas Staponas (Gargždai) - 6 taškai iš 7. Po jo sekė du žaidėjai, surinkę po 5,5 taško iš 7. Papildomi rodikliai buvo palankesni Karoliui  Račkauskui (Kėdainiai), iškovojusiam antrąją vietą, o Mantui Vaitkui (Klaipėda) atiteko trečioji vieta.