Šiauliuose vykusiuose Lietuvos jaunių čempionate  merginų iki 18 metų amžiaus grupėje Ksenija Černavina pelnė bronzos medalį. Šia gražia proga paklausėme jos keletos klausimų ..

 

Laba diena, prašom prisistatykite mūsų skaitytojams..

Laba diena. Aš, Ksenija Černavina, jaunoji Klaipėdos šachmatininkė.. (taip pat „Aitvaro“ gimnazijos moksleivė, viena darbščiausių SC „Viesulas“ auklėtinių, ŠSK „Bokštas“ narė)

Kaip jūs susipažinote su šachmatais? Kas buvo jūsų pirmasis treneris?

Šachmatus pirmą kartą pamačiau pirmoje klasėje. Mūsų mokykloje tai buvo įvesta į pamokų tvarkaraštį. Mano pirmuoju treneriu buvo Jonas Lapėginas, jis iškart pastebėjo mano gebėjimus ir pakvietė pas jį treneruotis.

Kodėl žmonės žaidžia šachmatais?

Šachmatai - tai proto sportas. Jis lavina logišką mąstymą, padeda susikaupti reikiamu momentu  ir siekti savo tikslo.

Kas buvo sunkiausia Lietuvos jaunių čempionate Šiauliuose? Ar tikėjaisi, kad gali būti tarp prizininkių? Ar tikėjo aplinkiniai?

Sunkiausia buvo save įtikinti, kad ne viskas dar prarasta ir reikia kovoti iki turnyro pabaigos. (varžybas Ksenija pradėjo nuo dviejų pralošimų iš eilės) Tai padaryti man padėjo mano dabartinis treneris Viktoras Galuščak. Jis tikėjo manimi daugiau negu aš pati. Po paskutinės pergalės dar pora valandų negalėjau patikėti, kad pagaliau tapau prizininke (prieš du metus liko 5, prieš metus užėmė  4 vietą).

Kaip tau sekasi mokykloje, ką planuoji studijuoti?

Mokykloje esu viena iš geriausių mokinių, tad sekasi puikiai. Iki šiol neapsisprendžiu ką studijuoti, bet tai bus susieta su tiksliaisiais mokslais.

Kokios artimiausios varžybos, kuriose planuoji dalyvauti?

Artimiausias turnyras - Lietuvos moterų čempionatas. Norėčiau išbandyti savo jėgas vyresniųjų tarpe. (Šiuo metu dalyvauja Klaipėdos miesto finalinėse varžybose)

Ko galėtumei palinkėti mažiesiems šachmatininkams, kurie ką tik pradėjo kultivuoti šią sporto šaką, bet jiems nesiseka ir juos lydi pralaimėjimai?

Manau, reikia mokėti pripažinti pralošimą. Tai - svarbiausias dalykas. Norėčiau palinkėti didžiausios ištvermės, norint pasiekti tikslą.

Ačiū už interviu,

Linkime tau kuo geresnių rezultatų!

 

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas